İngilizceyi En Kolay Öğrenme Yolları

İngilizceyi En Kolay Öğrenme Yolları

Yabancı dil öğrenmek günümüzde en çok ihtiyaç duyduklarımızın başında geliyor. Hem eğitim hayatımızda hem de kariyer hedeflerimizde iş yaşamımızda İngilizce bilmenin önemiyle karşılaşıyoruz. Dil eğitiminde ki hatalı yöntemler bizlere zaman ve para kaybettirmekte. Dil eğitimi profesyonel kişiler tarafından, doğru yöntemlerle yürütülmelidir. Bu konuyla daha iyi anlayabilmemiz için geçmişe götürmek istiyorum. Anadilimizi öğrendiğimiz süreci hatırlatmak istiyorum. Anadilimizi öğrenirken gramer eğitimine dayalı bir biçimde kelime ezberleyerek öğrenmediğimizi hepimiz farkındayızdır aslında. Konuşulanları dinleyerek, cümle kurmaya çalışarak işitsel ve görsel biçimde öğrendik. Yani deneyimleyerek öğrendik ben buna dili yaşayarak öğrenmek diyorum. Çünkü dil canlıdır kelimelerin söyleniş biçimlerinden, kast edilen anlamına kadar deneyimlemek gerektiğini düşünüyorum. Dil öğrenmenin bir süreç olduğunu unutmamak bizlere sabır ve daha çok çalışma azmi tanıyacaktır.

İngilizceyi en kolay, en doğru bir şekilde öğrenmenin en etkili yolu yurtdışı dil eğitimi almaktır. Yurtdışında kaliteli eğitim veren dil okullarından İngilizce öğrenirseniz hem daha kolay hem de daha etkili bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Yurtdışı dil eğitiminde dili yaşayarak öğrenme dediğimiz yöntem devreye girmiş olacak. Siz sürekli olarak İngilizcenin içerisinde olacaksınız. Sokakta, kafede, yolda, dil okulunda sürekli olarak her yerde İngilizce duyacak ve konuşmaya çalışacaksınız. Bu sizin öğrenme sürecinizi olumlu yönde etkileyecektir. Bol bol pratik yapmış olacaksınız. Kelimelerin telaffuz biçimlerini doğru bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. İngilizce konuşulan bir ülkede kelimeleri deneyimleyerek öğreneceksiniz. İngilizce dil okullarıyla ilgili harika seçenekleriniz mevcut. Genellikle dil okulları hafta bazında sürelerden oluşmaktadır. Yurtdışı dil eğitimiyle ilgili dünyanın önde gelen ülkelerinde, marka şehirlerinde dil eğitimi alma şansınız bulunmaktadır. Marka şehirlerde dil öğrenme avantajlarının yanı sıra marka şehirlerde yaşam deneyimi de elde etmiş olacaksınız. Gelecek planlarınız açısından bunun sizlere çok katkısı olacağından emin olmalısınız. İngilizce konuşulan ülkeler içerisinde dil eğitiminizi tamamladıktan sonra üniversite ve ya yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Bazı ülkelerde akademik bir eğitim aldığınızda çalışma imkanı da tanımaktadır. Örneğin Kanada’da 2 yıl eğitim aldıktan sonra yasal olarak 3 yıl oturma ve çalışma imkanı tanınmaktadır. Kariyer planlarınız için ingilizce bilginizle cv’niz de yazılı olan tecrübelerinizle kurumsal büyük şirketlerin dikkatini hemen çekeceğinden emin olabilirsiniz.

İngilizceyi yaşayarak öğrenmek her zaman en avantajlı, en kolay, en iyi yöntem olmaya devam edecektir.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dil öğrenmek isteyen kişilerin bu dili pratiğe dökmek, hayatının bir parçası haline ...
Daha modern ve kaliteli eğitim alırken aynı zamanda çocuklarının yabancı dil öğrenmelerini ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim