İrlanda'da Dil Eğitimi

İrlanda’da Dil Eğitimi

İrlanda Hakkında

İrlanda, Batı Avrupa’da yer alan harika bir ada ülkesidir. Avrupa Birliği üye ülkelerinden olan İrlanda’nın başkenti öğrencilerin en çok tercih ettiği Dublin’dir. İrlanda iki resmi dile sahiptir. Bunlardan biri İrlandaca diyebileceğimiz Gaelce diğer ise İngilizcedir. İrlanda halkının %60 ı İngilizce konuşmaktadır. İrlanda yaklaşık olarak 4.5 milyon nüfusa sahiptir. Yüzölçümü bakımından küçük bir alan olması itibariyle ulaşım oldukça kolaydır. Ülkenin her noktası yeşilliklerle kaplanması ve bunun yanında tarihi güzelliklerin olması İrlanda’yı harika bir ülke konumuna getirmektedir.

Neden İrlanda?

İrlanda son dönemlerde yabancı öğrencilerin gözde ülkesidir. Birçok fırsat sunulan ülkede dil eğitimi diğer ülkelere nazaran daha makul fiyatlardadır. Yurtdışı dil eğitimi konusunda en kaliteli eğitim veren ülkeler arasındadır. Ülkede İngilizce konuşulması en büyük avantajlardan birisidir. Türkiye İrlanda arası uçakla 4 bucuk saat sürmektedir. İstanbul’dan Dublin’e her gün direkt uçuşlar bulunmaktadır. Sefer sayısının çok olmasından kaynaklı olarak uygun uçak biletleri bulabilmek mümkündür. Ulaşım kolaylığının yanı sıra eğitim kalitesi, uygun fiyatların olması İrlanda’yı yurtdışı dil okulları konusunda öne çıkarmaktadır. Neden İrlanda? Sorusuna belki de en büyük avantaj olarak söylenebilecek cevap İrlanda’nın 25 hafta dil eğitimine kayıt yapan yabancı öğrencilere yasal çalışma izni vermektedir. İrlanda’nın başkenti Dublin çalışma fırsatları olarak oldukça zengindir. Bu nedenle çalışmak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasında. Dublin’in bir başka özelliği ise sosyal yaşantısının oldukça hareketli olmasıdır.

İrlanda’da Dil Okulları

İrlanda’da herkese göre dil okulu programları bulabilmek mümkündür. Kaliteli eğitimin yanı sıra fiyatları da oldukça makul seviyelerdedir. Konaklama olarak İrlanda’da aile yanı konaklama, yurt konaklama, otel konaklama, ev konaklaması gibi seçenekler mevcuttur. Dünya çapında dil eğitimi veren dil okullarının şubeleri Dublin’de bulunmaktadır. Dublin haricinde Bray, Limerick, Crock gibi şehirlerde de dil eğitimi alabilmeniz mümkündür.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika da Dil eğitiminizi tamamladınız ve üniversite seviyesinde eğitim alacak düzeye geldiğiniz. ...
İngiltere dil okulları, her yıl dünyanın birçok farklı yerinden insanlar tarafından ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim