İrlanda'da Dil Eğitimi

İrlanda’da Dil Eğitimi

İrlanda Hakkında

İrlanda, Batı Avrupa’da yer alan harika bir ada ülkesidir. Avrupa Birliği üye ülkelerinden olan İrlanda’nın başkenti öğrencilerin en çok tercih ettiği Dublin’dir. İrlanda iki resmi dile sahiptir. Bunlardan biri İrlandaca diyebileceğimiz Gaelce diğer ise İngilizcedir. İrlanda halkının %60 ı İngilizce konuşmaktadır. İrlanda yaklaşık olarak 4.5 milyon nüfusa sahiptir. Yüzölçümü bakımından küçük bir alan olması itibariyle ulaşım oldukça kolaydır. Ülkenin her noktası yeşilliklerle kaplanması ve bunun yanında tarihi güzelliklerin olması İrlanda’yı harika bir ülke konumuna getirmektedir.

Neden İrlanda?

İrlanda son dönemlerde yabancı öğrencilerin gözde ülkesidir. Birçok fırsat sunulan ülkede dil eğitimi diğer ülkelere nazaran daha makul fiyatlardadır. Yurtdışı dil eğitimi konusunda en kaliteli eğitim veren ülkeler arasındadır. Ülkede İngilizce konuşulması en büyük avantajlardan birisidir. Türkiye İrlanda arası uçakla 4 bucuk saat sürmektedir. İstanbul’dan Dublin’e her gün direkt uçuşlar bulunmaktadır. Sefer sayısının çok olmasından kaynaklı olarak uygun uçak biletleri bulabilmek mümkündür. Ulaşım kolaylığının yanı sıra eğitim kalitesi, uygun fiyatların olması İrlanda’yı yurtdışı dil okulları konusunda öne çıkarmaktadır. Neden İrlanda? Sorusuna belki de en büyük avantaj olarak söylenebilecek cevap İrlanda’nın 25 hafta dil eğitimine kayıt yapan yabancı öğrencilere yasal çalışma izni vermektedir. İrlanda’nın başkenti Dublin çalışma fırsatları olarak oldukça zengindir. Bu nedenle çalışmak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasında. Dublin’in bir başka özelliği ise sosyal yaşantısının oldukça hareketli olmasıdır.

İrlanda’da Dil Okulları

İrlanda’da herkese göre dil okulu programları bulabilmek mümkündür. Kaliteli eğitimin yanı sıra fiyatları da oldukça makul seviyelerdedir. Konaklama olarak İrlanda’da aile yanı konaklama, yurt konaklama, otel konaklama, ev konaklaması gibi seçenekler mevcuttur. Dünya çapında dil eğitimi veren dil okullarının şubeleri Dublin’de bulunmaktadır. Dublin haricinde Bray, Limerick, Crock gibi şehirlerde de dil eğitimi alabilmeniz mümkündür.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Kanada dil eğitimi almak için çok avantajlı bir durumdur. Birçok öğrenci ...
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı eğitim konusunda pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim