İrlanda’da Öğrencilere Çalışma İzni

İrlanda’da Öğrencilere Çalışma İzni

Yurtdışı eğitim son yıllarda dil okulları ile birlikte oldukça popüler hale gelmiştir. Her yıl daha fazla öğrenci dil eğitimi için yurtdışı eğitim seçeneklerini tercih etmektedir. Yurtdışı dil okulları arasında en çok terci edilen ülkelerden birisi de İrlanda’dır. Çünkü İrlanda birçok ülkenin aksine dil okulunda eğitim alan yabancı öğrencilere yasal çalışma izni vermektedir. İrlanda’da yasal çalışma izni alabilmek için 25 hafta ve üzeri dil okulu programlarına kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

İrlanda’da dil okulları uluslararası eğitim kalitesini kanıtlamış zincir dil okulları bulunmaktadır. İrlanda’nın en büyük avantajlarından birisi de İngilizce konuşulmasıdır. İrlanda’da yasal çalışma izni elde ettiğinizde haftada 20 saat çalışma hakkınız bulunmaktadır. Dil okullarının tatil olduğu dönemler de ise haftada 40 saat çalışma hakkınız olmaktadır. İrlanda’da dil okullarının tatil dönemleri sömestr tatili ve yaz tatili dönemleridir. Sömestr dönemi 15 Aralık-15 Ocak arasında 1 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Yaz tatili dönemleri ise 1 Mayıs- 31 Ağustos 4 aydır. İrlanda’da çalışma sistemi saatlik olarak hesaplanır. Maaşlar, asgari saatlik ücret 9,25 Euro’dur. İrlanda’da dil eğitimi için giden öğrenciler, yaşam masraflarının önemli bir bölümünü karşılayabilmeleri mümkündür.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Yurtdışında okul değişim programları genellikle üniversite öğrencileri için popüler olan ...
Yabancı dil eğitimini yurt dışında almak bireyin dilin konuşulduğu ülkede kendisini daha rahat ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim