Avusturya Yüksek Lisans

Avusturya Yüksek Lisans

Yüksek lisans eğitimi, normal düzeyde üniversite eğitimini tamamlamış kişilerin eğitimde daha da yüksek diplomalara erişmek için isteğe bağlı olarak aldıkları eğitimdir. Yüksek lisans genel anlamda iki kolay ayrılır. Tezli yüksek lisans ve tezsiz yüksek lisans olarak yapılan bölümlendirmeler en genel anlamda ‘Master’ olarak da bilinir.

Tezli ve Tezsiz yüksek Lisans Eğitimleri

Tezli yüksek lisans tercihlerinde okula giriş yaptırabilmek için ALES sınavlarına giriş yapmak ve bölüm için gereken taban puanı geçmek gerekir. İlgili programda istenen diğer belgelerde de yeterlilik sahibi olan üniversite mezunları tezli yüksek lisans eğitimi için uygun görülür.

Tezsiz yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için ALES sınav puanı şartı aranmaz. İlgili programlaştın gerekli şartlarına ve belgelerine sahip olan öğrenciler bu bölüm için başvuruda bulunabilir. Yüksek lisans eğitimleri için gerekli olan belgeler ilgili bölümlerin kayıt aşamalarında ilan ile adaylara sunulur.

Avusturya Yüksek Lisans

Yüksek Lisans İçin Tercih Edilebilecek Ülkeler

Türkiye her yıl yüksek lisans için dünyanın birçok farklı ülkesine öğrenci gönderir. Bölümler ile alakalı olarak yapılan tercihlerde ülke tercihini öğrenci kendisi yapar. Dünya genelinde yüksek lisans eğitimi veren birçok fakülte bulunmaktadır. Alanında en iyi eğitimi almak ve branşında başarı yakalamak isteyen öğrencilerin tercihleri büyük oranda Avusturya yüksek lisans eğitimlerinden yana olur. Viyana’da yer alan birçok üniversite, yüksek lisans için tercih edilebilecek en kaliteli eğitim özelliklerine sahiptir.

Avusturya Yüksek Lisans

Viyana Üniversiteleri Dünya Genelinde İlk Sıralardadır

Avrupa’da yer alan üniversiteler, eğitim anlamında her zaman ilk sıralarda yer alır. Ülkeler anlamında da Viyana, yaşanılabilir ülkeler sırasında üst sıralardadır. Eğitim anlamında da Avusturya yüksek lisans tercihi yüksek eğitim kalitesi açısından öğrencilere büyük avantajlar sunar. Hem prestijli bir eğitim almak hem de ilgili branşta ciddi bir bilgi birikimine sahip olmak için birçok yüksek lisans öğrencisi Viyana’da yer alan yüksek eğitim kurumlarını tercih eder.

Viyana’da Yer Alan Üniversiteler Akademik Yönden Güçlüdür

Genel anlamda oldukça yüksek bir destinasyona sahip olan Viyana Üniversiteleri, iki yıl içerisinde entelektüel bilgi birikimine sahip olmak isteyenler öğrenciler için en doğru tercihtir. Dünya genelinde de birçok önemli iş insanı eğitiminde Avusturya yüksek lisans programlarını tercih ederek, iş hayatında hayal ettiği başarıyı yakalamıştır. Yüksek bilgi birikimine sahip eğitmenler eşliğinde tamamlanan yüksek lisans eğitimi, öğrencilerin iş hayatında ihtiyacı olarak tüm bilgileri eksiksiz olarak öğrencilere verir.

Avusturya Yüksek Lisans

Avusturya’da Eğitime Sağlanan Destekler

Avusturya yüksek lisans programları, öğrenciler açısından birçok farklı kolaylık sağlar. Her şeyden önemlisi Avusturya genelinde verilen hizmet eğitiminin masrafları devlet tarafından karşılanır. Hükümet, bu ülkede öğrencilere ciddi anlamda önem verir ve eğitim masraflarını kendi bütçesinden karşılar. Ülke genelinde diğer eğitim masrafları da oldukça uygundur. Birçok ülkeye göre dip fiyatlara sahip olan Avusturya, bu bakımdan da birçok yüksek lisans öğrencisinin ilk tercihidir.

Avusturya’da yüksek lisans yapan öğrenciler, aynı zamanda birçok farklı iş kolunda da part-time olarak çalışma imkânına sahiptir. Yarı zamanlı olarak verilen çalışma fırsatı sayesinde öğrenciler hem kazançlarını finanse etme şansı bulur hem de kusursuz bir eğitim alma fırsatını yakalar.

Avusturya Yüksek Lisans

Avusturya’da Yüksek Lisans İçin İstenen Belgeler

Avusturya yüksek lisans programlarını tercih edecek öğrenciler için her bölümde birkaç farklı istek olmasının yanı sıra genelde istenen evraklar aynıdır. Üniversiteler genelinde istenen genel evraklar;

  • ALES sınav sonucu ( Tez seçeneğine göre),
  • Lisansa ait diploma,
  • Özgeçmiş raporu,
  • Vesikalık fotoğraf,
  • Yabancı dil yeterlilik belgesi, Kimlik fotokopisi,
  • Referans mektubu

Olarak sıralanabilir.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Almancalarını ilerletmek, Almanca öğrenmek ya da Almanya’da dil eğitimi alarak eğitim ...
Avustralya konum itibariyle dünyadan daha izole bir yerde güney yarım kürede Yeni Zelanda ...
Avusturya Yüksek Lisans

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim