Yurtdışı Eğitim Fuarı

Yurtdışında eğitim almak isteyenler için ülkemizde belirli dönemlerde düzenlenen ve yurtdışındaki eğitim kurumlarından eğitimci ve temsilcilerin katılımıyla eğitim kurumlarını, eğitim imkânlarını tanıttıkları Yurtdışı Eğitim Fuarları düzenlenmektedir.

Bu fuarlar genelde her yıl tekrarlanır ve dünyanın dört bir yanından dil okulu, yaz okulu, üniversite, sertifika programı sağlayan kurum ve kuruluşların temsilcilerinden direk bilgi alabilmeniz sağlanır.

Yurtdışı Eğitim Fuarına katılmanın en büyük avantajı, gitmek istediğiniz ülke ile ilgili detaylı bilgi alabilmeniz, yurtdışında eğitim almak istediğiniz eğitim tipine yönelik tüm katılımcılardan detaylı bilgi alıp kıyaslayabilme fırsatı oluşturmasıdır.

Yurtdışı eğitim fuarlarına, dil okulları ve üniversitelerin yanı sıra, gideceğiniz ülkede eğitimiz süresince ihtiyaç duyabileceğiniz konaklama sağlayıcılar, sigorta firmaları gibi yan hizmet ve ürünleri sağlayan firmaların temsilcilerinin de bulunması ve onlardan da çeşitli ek ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi alabilmek size avantaj sağlayacaktır.

Ülkemizde birden fazla, her yıl tekrarlanan yurtdışı eğitim fuar etkinliği düzenlenmektedir, bu fuarların organizasyon tarih ve yerleri her yıl web siteleri üzerinden duyurulmaktadır.

Yurtdışı Eğitim Fuarı

Study Expo Yurtdışı Dil ve Yaz Okulları Fuarı

Karya International’ın da organizatörleri arasında bulunduğu Study Expo yurtdışı eğitim fuarları, diğer yurtdışı eğitim fuarlarından farklı olarak “konsept fuarcılık” anlayışını benimsemektedir. İlkbahar döneminde düzenlenen ilk fuar yurtdışı dil okulları ve yaz okulları olarak belirli bir konsepte hitap ederken, sonbahardaki fuar ise akademik programlara yönelik hizmet veren eğitim kurumlarına yönelik bir fuar olarak düzenlenmektedir.

Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları

Uzun yıllardır düzenlenen akare yurtdışı eğitim fuarı her yıl tekrarlanmaktadır. Fuara 100 üzerinde eğitim kurumu katılmakta ve yurtdışı eğitim konusunda bilgi alma imkanı sağlamaktadır. Akare yurtdışı eğitim fuarları her yıl İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenmektedir.

IEFT Yurtdışı eğitim fuarları

Her yıl düzenli olarak tekrarlanan yurtdışı eğitim fuarlarından olan IEFT yurtdışı eğitim fuarına her yıl 25 farklı ülkeden 200 civarında katılımcı okulun katılması beklenir. IEFT, her yıl Ankara, İstanbul, İzmir ve Eskişehir-Bursa’da düzenlenmektedir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Polonya’da sınavsız istediğiniz bölümü seçerek üniversite okuyabilirsiniz. ...
Kanada'da öğrenim görmeye karar verenlerin, bunun gelecekleri adına çok büyük ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim