Yurtdışında Lise Maliyetleri

Yurt dışında okumak birçok öğrencinin hayalidir. Beğendikleri yabancı bir ülkede eğitim almak isteyen birçok öğrenci her yıl kaydını çoğunlukla Avrupa ülkeleri olmak üzere çeşitli ülkelerdeki okullara yaptırıyor. Özel ya da devlet okulu olan yabancı okullarda okuyan çok sayıda Türk öğrenci vardır. Bunlardan büyük bir kısmı, ailesi yurt dışında olduğu için orada okuyor. Fakat sırf eğitim almak için yurt dışına giden öğrenciler de vardır. Farklı bir tecrübe olacak yurtdışı eğitimi, öğrenciye çok şey katacaktır. Yurtdışında lise maliyetleri, seçtiğiniz ülkeye bağlı olarak değişir. Başarılı öğrencilere ciddi oranda indirim yapan liseler de vardır.

Yurt Dışında Lise Okumak Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Yabancı dil öğrenimi önemlidir. Yurt dışında okumak yabancı dil öğrenimi açısından öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle Avrupa ülkeleri, öğrencilerin okumak için tercih ettikleri ülkeler arasında çoğunluğu oluşturuyor. Zengin ve kaliteli eğitim imkânları sayesinde, ailelerin tercihi de çocuklarının liseyi yurt dışında okuması tarafındadır. Hatta bazı ülkelerde gelişmiş eğitim sistemi olduğu için, eğitime oldukça fazla bütçe ayrılmış durumdadır. Bunun için de yurtdışında lise maliyetleri öğrenci velilerini fazla zorlamayacak niteliktedir. Uygun lise, ortaokul ya da üniversite fiyatları sayesinde birçok Türk öğrenci, gelişmiş ülkelerde eğitimini tamamlıyor. Yurt dışında kısa süreliğine de olsa okumak çok sayıda avantajı olan bir durumdur. Farklı bir tecrübe olmasının yanı sıra, öğrencilerin hem sosyal hayatını hem de gelecekteki kariyer hayatını önemli ölçüde etkiliyor.

Yabancı Ülkelerde Lise Eğitimi

Bazı ülkelerde ortaöğretim seviyesi oldukça yüksektir. Kaliteli okullar ve gelişmiş eğitim seviyesi bunu belirleyen en önemli etkenlerdendir. Bazı yabancı ülkeler de bu eğitim sistemleri sayesinde her yıl çok sayıda turist öğrenciye eğitim veriyor. Sadece Türkiye’den değil birçok ülkeden gelen öğrenciler çekilmiş ülkeleri okumak için tercih ediyor. Bu anlamda aileler de çocuklarına geniş imkânlar sıkmayı amaçlıyor. Bunun için de çocuklarını yurt dışında okutmak istiyor. Sırf çocuklarının eğitimi için yurt dışına taşınan aileler de vardır. Seçtiğiniz ülke ve okula bağlı olarak yurt dışında lise maliyetleri değişebilir. Fakat çok az bir masraf ile çocuğunuzu okutabileceğiniz liseler de vardır.

En İyi Lise Eğitimi Veren Okullar

En iyi lise eğitimi için Türkiye’de gerek özel kurumlar, gerek ise devlet kurumları mevcuttur. Çocuğunuzun başarısına göre Türkiye’de iyi bir liseye yerleşmesi mümkündür. Fakat siz çocuğunuzun lise eğitimini yurt dışında almasını istiyorsanız, tercih edebileceğiniz gayet kaliteli kurumlar da vardır. Bütçenize göre çocuğunuzu özel bir lisede ya da devlet lisesinde okutabilirsiniz. Yurt dışında da ülkemizde olduğu gibi, çocuğunuzun başarısı gideceği okulu belirler. Gelişmiş bir Avrupa ülkesinde, çocuğunuzun iyi bir lise eğitimi almasını istiyorsanız gerekli şartları detaylı olarak araştırabilirsiniz.

Yurt Dışında Düşük Maliyetli Okullar

Yurt dışında eğitim almak isteyen çok fazla öğrenci vardır. Kimisi maddi yetersizlikler, ya da başka sebeplerden dolayı bu hayalini gerçekleştiremez. Fakat bazı öğrenciler ise bu hayali için yurt dışında okuma şansını yakalayabiliyor. Özellikle bazı aileler çocuklarının eğitimini yurt dışında alması için ayrı bir çaba sarf ediyor. Çeşitli yerler ile görüşerek çocuklarının hem okul hem de yabancı dil eğitimini en iyi şekilde tamamlamasını sağlıyor. Yurt dışında çocuk okutmak gözünüze çok maliyetli gelebilir. Fakat çocuğunuz başarılı ise bu maliyetleri oldukça düşüyor. Yurt dışında çeşitli burs ve eğitim fırsatları sayesinde çocuğunuz çok daha makul fiyatlar ile okuyabilir. Siz de çocuğunuzun yurt dışında eğitim almasını istiyorsanız daha detaylı araştırma yapabilirsiniz.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Bir ada ülkesi olan Malta’nın ana dili Maltaca olmasına rağmen yıllar içinde İngilizce ana ...
Eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen kişilerin veya çocuklarının eğitimine yurtdışında ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim