Kanada’da Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden birisi de Kanada’dır. Kanada, İngilizce eğitimi konusunda oldukça iyi eğitim veren federal devlet tarafından denetlenen dil okullarına sahiptir. Özellikle Vancouver ve Toronto şehirlerinde yoğunlaşan dil okulları İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere oldukça fazla seçenek sunmaktadır.

Kanada’da refah seviyesi oldukça yüksektir. Bununla birlikte dünyanın her noktasından insanların eğitim almak için geldiği eğitim kalitesi oldukça yüksek olan gelişmiş bir ülkedir. Ülkede İngilizce konuşulmaktadır. Ancak Quebec eyaletinde resmi dil Fransızcadır. İngilizce bölgede 2. dil olarak kullanılmaktadır. Bu durum Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için bir cazibe merkezi oluşturuyor. Öyle ki Kanada’nın en büyük 2. Şehri olan Montreal, Paris’ten sonra dünyada Fransızca konuşulan 2. büyük şehirdir.

Kanada'da İngilizce

Kanada’da İngilizce eğitimi alırken farklı seçenekler bulabilirsiniz. Örneğin TOEFL ve IELTS gibi sınavlara hazırlanmak için akademik İngilizce Eğitimi alabilirsiniz. Yoğun İngilizce, Genel İngilizce, Mesleki İngilizce gibi konularda İngilizce Dil eğitimi alabilmek mümkündür. Kanada Dil Okulları , Toronto, Vancouver, Montreal, Calgary, Ottawa, Halifax şehirlerinde dil eğitimi vermektedir. Kanada’da dil eğitimi almanın bir diğer avantajı ise Kanada’da 2 yıl eğitim aldıktan sonra 3 yıl çalışma ve oturum izni vermektedir. Kanada’da dünyanın en gelişmiş refah düzeyi en yüksek ülkelerinden birinde yaşam deneyimi için sizlere fırsat sunmaktadır. Kanada suç oranın en düşük olduğu ülkelerden birisidir. Tüm dünya öğrenciler bu güvenli ülkeyi tercih etmektedirler.

Kanada’da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleriniz aile yanı konaklama ve yurt konaklaması şeklindedir. Aile yanı konaklama sistemi oldukça gelişmiş profesyonel bir sistemdir. Şehir merkezlerinden biraz daha uzak olan dil okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler dil okullarına ait olan yurt konaklamasını tercih etmektedirler.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler ...
Amerika’da Community College Amerikan yüksek öğrenim sisteminin bir parçası ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim