2020 Yurtdışı Eğitim Ücretleri

Yurtdışında eğitim görmek isteyen ve eğitime gönül veren pek çok kişinin hayali yurtdışında eğitim almaktır. Yurtdışında eğitim almak kişinin eğitimi açısından oldukça avantaj sağlar. Yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler için yaşanılan yerde bir bir bulunmak çok faysa sağlar. Yurtdışında eğitim görmek biraz masraflı olsa da gelecek için yatırım yapmak açısından harcanan emek ve paraya değer. Yazımızda yurt dışında eğitim olanakları ve bu olanaklardan faydalanmak için ödenmesi gerekli olan bedellerin neler olduğu hakkında sizlere bilgilendirici içerikler paylaşmaya çalışacağız. 2020 yurtdışı eğitim ücretleri hakkında sizi bilgilendirerek yurtdışında okumanın ne kadara mal olduğu hakkında bilgiler sunmaya ve bu konuda sizlere en iyi şekilde aydınlatmaya çalışacağız. Yurtdışında ekonomik bir şekilde eğitim almak için en uygun eğitim olanaklarının neler olduğu konusunda da sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Böylece yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrenci ya da eğitim gönüllerini en iyi şekilde aydınlatmaya çalışacağız.

Yurtdışı Eğitim Programlarına Katılın

Yurtdışında uygun fiyata eğitim görmek ve hesaplı bir şekilde yurtdışı imkanlarından yararlanmak için yurtdışı eğitim programlarına katılabilirsiniz. Her yıl belli oranda öğrenci alan bu eğitim programlarına katılmak için gerekli başvuruyu zamanında yaparak siz de yurt dışında uygun fiyata eğitim görebilirsiniz. Yurt dışı eğitim fiyatları çok yüksek olmayan çeşitli kesimde ve bütçede insanların yararlanmasını sağlamak amacıyla kolaylıklar sağlamaktadır. Bu programlara katılım sağlayarak siz de avantajlı eğitim olanaklarından faydalanabilir ve yurt dışında istediğiniz eğitimi çok daha ucuza mal edebilirsiniz. Yurt dışında bir eğitim programına katılmak için istediğiniz bir ülke seçimi ile işe başlayabilirsiniz. Yurt dışında eğitim veren pek çok ülke vardır. Bunlar içinde Amerika, kanada, Polonya gibi ülkeler ilk akla gelenlerdir. Bu ülkeler içinde istediğiniz ülkeyi seçerken ülkenin yaşam koşullarını araştırmanız orada sınırlı sürede de olsa keyifli zaman geçirmeniz açısından önemlidir. İstediğiniz ülkeyi seçtikten sonra o ülkenin eğitim olanakları hakkında bilgi edinerek ne kadar ücrete mal olacağını öğrendikten sonra başvuru için girişimde bulunabilirsiniz.

2020 Yurtdışı Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

İyi bir meslek hayatı için üniversite okumak ve iyi bir dil eğitimi almak oldukça önemlidir. Pek çok kişi ülkemizde üniversite okumanın yurtdışında okumaktan daha uygun olacağını düşünür ve yurtdışı eğitime cesaret edemez. Aslında durum öyle değildir. Ülkemizde bir öğrencinin üniversite eğitim masrafları pek çok yabancı ülkeden çok daha masraflıdır. Yurtdışında bazı ülkelerde eğitim bedelleri ülkemizdekinden daha düşük olabilmektedir. 2020 yurtdışı eğitim ücretleri olarak en çok dil ya da yüksek öğrenim gören ülkelerin eğitim maliyetlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

Almanya: yemek, konaklama, ulaşım, sigorta, çeşitli giderler hesaplandığında aylık 695 dolar gibi maliyet ortaya çıkmaktadır.

Polonya: yemek, konaklama, ulaşım, sigorta, çeşitli giderler toplamı aylık yaklaşık 425 dolar,

Macaristan: yemek, konaklama, ulaşım, sigorta, çeşitli giderler toplamı aylık yaklaşık 450 dolar,

Avusturya: yemek, konaklama, ulaşım, sigorta, çeşitli giderler toplamı yaklaşık aylık 695 dolar gibi maliyettedir. Diğer ülkelerde biraz aşağı yukarı bu fiyat aralıklarındadır.

Ülkemize baktığımızda bir öğrencinin aylık konaklama masrafı en düşük 500 TL den olsa yemek, ulaşım ve diğer masrafları da 1500 TL civarında olmaktadır. Yabancı ülkede eğitim görmek ikinci bir dili geliştirmek açısından oldukça avantajlıdır. Üstelik pek çok yabancı ülkede üniversiteye sınavsız öğrenci almaktadır ve ayrıca yurtdışındaki pek çok okulun da denkliği ülkemizde sağlanmaktadır. Tüm bunlar yurtdışında eğitim almayı çok daha avantajlı bir hale getirmektedir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
ABERYSTWYTH ÜNİVERSİTESİ Britanya adasının batı Kıyısında bulunan Aberystwyth, Orta ve ...
İngilizceyi En Kolay Öğrenme Yolları Yabancı dil öğrenmek günümüzde ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim