İtalya’da Moda ve Tasarım Eğitimi

İtalya’da Moda ve Tasarım Eğitimi

Moda ve tasarımın kalbi olan İtalya, moda ve tasarım okumak için en ideal ülkelerin başında gelmektedir. İtalya’da moda, tasarım, sanat, aşçılık, iç mimarlık gibi alanlarda diploma veya sertifika programlarında eğitim alabilmeniz mümkün. Bu alanda İtalya eğitim kalitesi bakımından kendisini kanıtlamış durumdadır. İç mimarlık, moda, tasarım gibi alanlarda tarihsel bir kökene sahiptir. Dünyanın en saygın ve en kaliteli moda akademileri İtalya’da bulunmaktadır. Moda ve tasarım eğitimi için bir çok seçeneğiniz mevcuttur. Bu seçenekler kısa süreli atölyeler, sertifika programları, yaz okulları, lisans eğitimi, yüksek lisans eğitimi gibi seçeneklerden oluşmaktadır. Özellikle İtalya’da Milano şehri moda ve tasarım alanında dünya çapında bilinen, saygın, modanın kalbi olarak nitelendirilen şehirdir. Kariyer planlarınızda moda ve tasarım alanında ilerlemek istiyorsanız İtalya sizler için en verimli, en doğru seçenek olacaktır.

Ayrıca İtalya’da eğitim veren kurumların çoğunun eğitim dili İngilizcedir. Bunun haricinde İtalya’da İtalyanca+ Moda, İtalyanca+ Tasarım formatında programlar sunan İtalyanca kursları da bulabilmek mümkündür. Sadece eğitim değil moda ve tasarım sektörünün de kalbi İtalya olduğu için İtalyanca öğrenmek sizin kariyer hedefleriniz için doğru bir adım olacaktır. İtalya’da kaldığınız süre boyunca İtalyancanızı ileri düzeye getirebilmeniz mümkündür. Moda ve tasarım alanı bireyselliğe çok açık bir alandır. Bu nedenle eğitiminizi iyi almanız çok önemlidir. Kişisel yetenekler ön plandadır. İtalya’da başarılı öğrenciler eğitim hayatları içerisinde şirketlerle bağlantı kurabilmekteler. Hatta daha öğrenim hayatlarını tamamlamadan önce şirketlerden iş teklifleri bile alabilmekteler. Pek çok tasarım okulu 3 yıllık lisans eğitimi vermektedir. Eğer lisans eğitiminizi zaten bu alanda yaptıysanız İtalya’da master programlarından yararlanabilirsiniz. Master programları genel olarak 1 yıl sürmektedir. Bu 1 yıl içerisinde sanat okullarında mesleki bilginizi beceriniz geliştirebilirsiniz. Master programları eğitimiz boyunca çeşitli workshoplarla, projelerle geliştirmekte ve staj imkanı sunmaktadır. Bu fırsatlar kariyer hedefleriniz için çok yararlı olacaktır. Çoğu okulun üniversite öğrencilerine hitap eden yaz okulları bulunmaktadır. Bu yaz okulları 3-4 hafta civarında sürmektedir. Eğer Moda ve tasarımla ilgili bir kariyer hedefi belirlediyseniz İtalya sizin için doğru adrestir.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler en çok dil öğrenmek ya da öğrendikleri ...
Yurtdışında Çalışma Fırsatı Yurtdışında çalışmak pek çok insanın ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim