Yurtdışında İngilizce Öğrenmek

Yurtdışında İngilizce Öğrenmek

Günümüzde İngilizce öğrenmek zorunlu hale gelmiştir. İngilizce bilmek hem iş yaşamınızda hem üniversite yaşamınızda oldukça önemlidir. Özellikle akademik bir kariyer planlamasına sahipseniz oldukça hayati bir önem arz eder. İngilizce öğrenmek için farklı seçenekleriniz mevcuttur. Bu seçeneklerin en etkilisi ise yurtdışında dil okullarında dil eğitimi almaktır. Bu konuda pek çok seçeneğiniz vardır. Pek çok ülkede dil eğitimi alabilmeniz mümkündür. Özellikle anadili İngilizce olan ülkelerde İngilizce öğrenmek çok daha avantajlı ve kolay olacaktır. Dil en kolay ve doğru şekilde öğrenebilmek için çokça pratik yapmanız gerekmektedir. Anadili İngilizce olan yeni insanlarla tanıştığınızda sohbet ettiğinizde kelimelerin doğru telaffuzlarıyla öğrenirsiniz. Kulak aşinalığı bakımından da oldukça önemlidir. Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya, İrlanda gibi ülkelerde İngilizce anadil konumundadır. Bu ülkelerde bulunan dil okullarında İngilizce eğitimi ile İngilizce seviyenizi mükemmel hale getirebilmeniz mümkündür. Yurtdışı dil okulları her bütçeye göre, her seviyeye göre dil eğitim programları bulabilirsiniz. Yurtdışı dil okullarının sizlere sağlayacağı bir diğer artı ise birçok farklı milletten arkadaş edinme fırsatı sağlamaktadır. Farklı milletten insanların düşünüş biçimlerini, hayata bakış açılarını görmenize yardımcı olacaktır. Yurtdışı yaşam deneyimini de avantajlar arasında sayabilir. Yurtdışı yaşam deneyimi de sizlere çok katkı sağlayacaktır.

Yurtdışı dil okulları kapsamında birbirinden farklı İngilizce programları bulabilmeniz mümkün. Kısa süreli programlar için yoğun İngilizce programı ya da TEOFL, IELTS sınavları gibi İngilizce sınavlarına hazırlık olan akademik İngilizce ve ya mesleki İngilizce programları bulabilmek mümkündür.

Yurtdışında dil eğitimi alırken gittiğiniz süreye ve gittiğiniz ülkeye bağlı olarak çalışma fırsatı bulabilmeniz mümkündür. Avustralya ve İrlanda dil okullarında eğitim alırken çalışma fırsatı sunmaktadır. Bu durum sizin maliyetlerinizi oldukça azaltmasına yardımcı olacaktır. Avustralya Dil Okulları 12 hafta eğitimi kayıt olduğunuz taktirde sizlere yasal çalışma izni vermektedir. Sidney ve Melbourne gibi 2 metropol şehirlerde çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Üstelik Avustralya’nın anadili İngilizcedir. Ancak şunu söylemem gerekir Avustralya’da iş bulma fırsatınız İngilizce seviyenizle doğru orantılıdır. Genellikle Avustralya’da dil eğitimine giden öğrenciler kafelerde, restoranlarda ve kahvecilerde çalışmaktadır. Otellerde çalışan öğrencilerde vardır. Dil okullarında, dil eğitimi alırken çalışma izni veren bir başka ülke ise İrlanda’dır. İrlanda Dil Okulları 25 hafta ve üzeri dil okullarına kayıt yaptırdığınız taktirde yasal çalışma izni tanımaktadır. İrlanda’nın başkenti Dublin, öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden arasında. Dublin iş fırsatlarının yanı sıra sosyal imkanları da oldukça fazladır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Çocukların ve ebeveynlerin birlikte dil eğitimi alması için yurtdışı aile yaz kampları ...
Karya International Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Karya International olarak 1994’ten ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim