Yurtdışında İngilizce Öğrenmek

Günümüzde İngilizce öğrenmek zorunlu hale gelmiştir. İngilizce bilmek hem iş yaşamınızda hem üniversite yaşamınızda oldukça önemlidir. Özellikle akademik bir kariyer planlamasına sahipseniz oldukça hayati bir önem arz eder. İngilizce öğrenmek için farklı seçenekleriniz mevcuttur. Bu seçeneklerin en etkilisi ise yurtdışında dil okullarında dil eğitimi almaktır. Bu konuda pek çok seçeneğiniz vardır. Pek çok ülkede dil eğitimi alabilmeniz mümkündür. Özellikle anadili İngilizce olan ülkelerde İngilizce öğrenmek çok daha avantajlı ve kolay olacaktır. Dil en kolay ve doğru şekilde öğrenebilmek için çokça pratik yapmanız gerekmektedir. Anadili İngilizce olan yeni insanlarla tanıştığınızda sohbet ettiğinizde kelimelerin doğru telaffuzlarıyla öğrenirsiniz. Kulak aşinalığı bakımından da oldukça önemlidir. Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya, İrlanda gibi ülkelerde İngilizce anadil konumundadır. Bu ülkelerde bulunan dil okullarında İngilizce eğitimi ile İngilizce seviyenizi mükemmel hale getirebilmeniz mümkündür. Yurtdışı dil okulları her bütçeye göre, her seviyeye göre dil eğitim programları bulabilirsiniz. Yurtdışı dil okullarının sizlere sağlayacağı bir diğer artı ise birçok farklı milletten arkadaş edinme fırsatı sağlamaktadır. Farklı milletten insanların düşünüş biçimlerini, hayata bakış açılarını görmenize yardımcı olacaktır. Yurtdışı yaşam deneyimini de avantajlar arasında sayabilir. Yurtdışı yaşam deneyimi de sizlere çok katkı sağlayacaktır.

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı dil okulları kapsamında birbirinden farklı İngilizce programları bulabilmeniz mümkün. Kısa süreli programlar için yoğun İngilizce programı ya da TEOFL, IELTS sınavları gibi İngilizce sınavlarına hazırlık olan akademik İngilizce ve ya mesleki İngilizce programları bulabilmek mümkündür.

Yurtdışında dil eğitimi alırken gittiğiniz süreye ve gittiğiniz ülkeye bağlı olarak çalışma fırsatı bulabilmeniz mümkündür. Avustralya ve İrlanda dil okullarında eğitim alırken çalışma fırsatı sunmaktadır. Bu durum sizin maliyetlerinizi oldukça azaltmasına yardımcı olacaktır. Avustralya Dil Okulları 12 hafta eğitimi kayıt olduğunuz taktirde sizlere yasal çalışma izni vermektedir. Sidney ve Melbourne gibi 2 metropol şehirlerde çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Üstelik Avustralya’nın anadili İngilizcedir. Ancak şunu söylemem gerekir Avustralya’da iş bulma fırsatınız İngilizce seviyenizle doğru orantılıdır. Genellikle Avustralya’da dil eğitimine giden öğrenciler kafelerde, restoranlarda ve kahvecilerde çalışmaktadır. Otellerde çalışan öğrencilerde vardır. Dil okullarında, dil eğitimi alırken çalışma izni veren bir başka ülke ise İrlanda’dır. İrlanda Dil Okulları 25 hafta ve üzeri dil okullarına kayıt yaptırdığınız taktirde yasal çalışma izni tanımaktadır. İrlanda’nın başkenti Dublin, öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden arasında. Dublin iş fırsatlarının yanı sıra sosyal imkanları da oldukça fazladır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Başka bir ülkeye giderken vize aşamasında sunulan ve aynı zamanda lisans, yüksek lisans ...
Kanada yüksek lisans programları; son yıllarda büyük talep görmektedir. Bunun sebepleri ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim