Kanada Dil Okulu Fiyatları

Tüm dünya dilleri arasında İngilizcenin önemi oldukça büyüktür. Dünya dili olarak geçen bu dil günlük hayatta ve özellikle iş hayatında inşalar için oldukça önemlidir. İngilizce bilmem zorunluluğu her meslekten elemanlar için geçerli hale gelmeye başlamıştır. Durum böyle olunca hem kendi açımızdan hem de gelecek nesiller açısından önemi fark edilmeye başlandığından beri dil okulları da aynı derecede önem kazanmıştır.

Ülkemizdeki Dil Okullarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bazı dil okullarına Türkiye’de gidilebilir. Fakat gidilecek dil okulunun kalitesi iyice araştırılmalıdır. Öğretici kişinin dilinin ne seviyede olduğu, seri ve kurallarına uygun konuşması ve gramer bilgisi, dil öğrenmek isteyenler için önemli parametrelerdir. Bu özelliklere yeterince sahip olmayan kişilerden ve kurumlardan istenilen seviyede dil öğretmesi beklenilemez.

Ayrıca ülke içindeki bazı kurumlar ortalama fiyatların oldukça üstündedir. Bir mülk edinilebilecek fiyatlar ile dil öğretimi sağlandığı iddia edilse de, dil öğrenimi hem eğitmenin hem de eğitim alanın yeteneği ile alakalı olduğu unutulmamalıdır.

Kanada’da Dil Okuluna Gitmenin Avantajları

Benzer fiyatlar ile yurt dışında İngilizce eğitim almak mümkündür. Hem eğitim programları hem de yaşam standartları ile Kanada çok uygun bir ülkedir. Kanada eğitim formları ile dünyadaki en iyi ülkeler listesinde ilk beşe girmiş bir ülkedir. Ayrıca misafirperver ve barışçıl vatandaşları ile sorun yaşamadan ülkede rahat bir şekilde eğitim alınabilmektedir.

Kanada’da Hangi Şehirler Tercih Edilir

Kanada’da dil öğrenmek için en çok başvurulan şehirler başkent Ottowa, Toronto Vancouver ve Calgary gibi şehirlerdir. Kişiler bu şehirlerdeki dil okullarını araştırıp başvuru yapabilirler. Ayrıca Kanada’daki dil okullarına sadece İngilizce değil, Fransızca gibi orta Avrupa dillerini öğrenmek için başvuru yapılabilir.

Dil okullarının fiyatları

Kanada’daki dil okullarının fiyatları genelde Kanada doları üzerinden değerlendirilir. Fakat programlara katılmak isteyen kişiler döviz olarak yani dolar ya da Euro ile de ödeme yapabilirler. Kanada’daki dil okullarının bazıları bu dil okullarına yoğun ilgi gösteren Türk vatandaşlarına özel indirimler de uygulamaktadır.

Bazı Dil Okullarında Fiyatlar Ortalama Şu Şekildedir (2019 Mayıs İtibariyle)

1-TORONTO/ILAC: Haftada 30 ders saati veren bu dil okulu dört hafta eğitim için 1152 Kanada doları talep etmektedir.

2-TORONTO/ILSC: Haftada yirmi dört ders saati ders veren bu dil okulu dört hafta eğitim için 1032 Kanada doları talep eder.

3-MONTREAL/EC ENGLİSH: Haftada yirmi ders saati eğitim için aylık 896, yirmi dört ders saati için aylık 960 Kanada doları talep eder ve diğer dil okullarına göre oldukça avantajlıdır.

4-CALGARY/STAFFORD HOUSE: Haftada yirmi ders saati için 960 Kanada doları istemektedir. Stafford house seçkin okullardan biridir. Normal fiyatının oldukça altında olan bu fiyat Türk öğrencilere özel ve kısıtlı zaman için geçerlidir.

Dil Okullarının Dönemsel Fiyatları

Dil okullarının fiyatları dönemsel olarak değişmektedir. Bazı dönemlerde fiyatla hem öğrencilere yardımcı olmak hem de tanıtım amaçlı olarak indirimli olabilirken, bazı dönemlerde yoğunluk hat safhada olduğundan fiyatlar çok daha yüksek çıkabilmektedir. İnternet üzerinden takipte kalarak ya da mailleşme yolu ile irtibatta kalınarak fiyatlardan dönemsel olarak haberdar olunabilir.

Kanada’da uygun bir dil okulu bulunduktan sonra kişiler kalacak yer temini için yardım talebinde bulunabilmektedir. Yeterli bütçeye sahip kişiler kendilerine uygun bir daire bulup yaşayabileceği gibi, daha uygun fiyata yer temini isteyenler için dil okulları devreye girerek kişilere aile yanı bir oda ya da yurt temini sağlayabiliyorlar. Toplu yaşama söz konusu olduğundan aile yanı ve yurt ücretleri bireysel evden çok daha uygun olmaktadır.

Ayrıca Kanada’da her şehrin yaşam standardı aynı değildir ve gidilmeden önce şehrin yaşam koşullarının araştırılması kişiye kolaylık sağlayacaktır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Amerika dil okulu konusunda dünya üzerinde baya büyük bir yere sahiptir. Çok milletli yapısı ...
Malta Dil Okulu Malta, İtalya’nın güneyinde 3 büyük adadan oluşan adalar ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim