Kanada'da Eğitim

Kanada’da Eğitim

Kanada’da eğitim görmenin avantajlarını anlatmakla başlamak doğru olur düşüncesindeyim. Bilindiği üzere Kanada’da Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olmakla birlikte iş fırsatlarıyla, yaşam standartlarıyla cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Böylesi güzel bir ülkede eğitim almak elbette ki sizlere çok büyük avantajlar sağlayacaktır. Kanada’da yabancı dil seviyenizi eksiksiz hale getirebilir, ana dile yakın derecede akıcı, rahat konuşabilirsiniz. Eğitim süreciniz boyunca yeni yerler görebilir, yeni insanlar tanıyabilir kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğitim sonrası yurtdışı eğitiminin avantajlarını yaşamaya devam edersiniz. Kanada’da çalışma fırsatı yakalayabileceğiniz gibi eğitiminizi alarak döndüğünüzde oldukça iyi iş fırsatları yakalamaktadır. Ana dile yakın seviyede yabancı diliniz ve yurt dışı eğitim deneyiminiz ile özgeçmişiniz büyük şirketlerin dikkatini çekebilmektedir.

Kanada’da Dil Okulu Fırsatı
Kanada’da Dil okulları size en temelden profesyonel bir ekiple dili, konuşulan ülkede yaşayarak öğrenme fırsatı sunmaktadır. Dil okulu programlarının süreleri öğrencinin yabancı dil seviyesine, taleplerine en uygun olacak biçimde ayarlanabilmektedir. 36 Ay’a varan ve 36 haftayı geçen dil okulu programları bulunmaktadır. Kanada’nın en büyük şehirlerinde dil okulu programlarına katılabilmek mümkün. Bu şehirler arasında Toronto, Montreal, Ottawa, gibi Dünya şehirleri yer almaktadır. Kanada, Dil okulları eğitim, çalışma ve yaşam fırsatıyla sizleri bekliyor.

Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada eğitim sistemi genel olarak eyaletler bazında yönetilen, güçlü devlet okulu üzerine inşaa edilmiştir. Devlet okullarında eyaletten eyalete farklılık gösteren müfredat görülse de eğitim sistemi federal devlet tarafından onaylanmış ve ülke genelinde bir seviye yakalanmış, standartlar belirlenmiştir. Ülkede ki gençlerin %92’si Devlet okullarında eğitim görmektedir. Kanada Devlet Okulları bütün Dünyadan gelen yabancı öğrencileri kabul etmektedir. Ülkede resmi eğitim dili İngilizcedir. Ancak Quebec bölgesinde eğitim dili Fransızca’dır . İnglizce bölgede 2. Dil olarak kabul edilmektedir. Kanada’da yaşayan öğrenciler için devlet yurtları imkanı da bulunmaktadır. Ancak öğrencilerin büyük çoğunluğu aile yanında konaklamayı tercih etmektedirler. Kanada’da devlet okullarının yanı sıra özel okullarda mevcuttur. Bu özel okullar yine devlet tarafından belirlenen standartlara ve müfredata uymak zorundadır. Özel okullar eyaletlerin belirlediği müfredat dışında kendilerine ait dersler ve dil eğitimleri verebilmektedirler.

Kanada kaliteli eğitim sistemi, güçlü okulları ve lise eğitimi sonrası sizlere sunduğu üniversite imkanlarıyla lise eğitimi için dünyanın önemli merkezlerinden biri. Tüm dünyadan yabancı öğrencilerin tercih ettiği gözde ülkelerin arasında yer almaya devam ediyor.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Bugün dünya genelinde birçok farklı dil kullanılır. Hemen hemen her ülkenin ...
Kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanmak isteyen kişilerin genellikle yurtdışı eğitim ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim