Kanada'da Eğitim

Kanada’da eğitim görmenin avantajlarını anlatmakla başlamak doğru olur düşüncesindeyim. Bilindiği üzere Kanada’da Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olmakla birlikte iş fırsatlarıyla, yaşam standartlarıyla cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Böylesi güzel bir ülkede eğitim almak elbette ki sizlere çok büyük avantajlar sağlayacaktır. Kanada’da yabancı dil seviyenizi eksiksiz hale getirebilir, ana dile yakın derecede akıcı, rahat konuşabilirsiniz. Eğitim süreciniz boyunca yeni yerler görebilir, yeni insanlar tanıyabilir kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğitim sonrası yurtdışı eğitiminin avantajlarını yaşamaya devam edersiniz. Kanada’da çalışma fırsatı yakalayabileceğiniz gibi eğitiminizi alarak döndüğünüzde oldukça iyi iş fırsatları yakalamaktadır. Ana dile yakın seviyede yabancı diliniz ve yurt dışı eğitim deneyiminiz ile özgeçmişiniz büyük şirketlerin dikkatini çekebilmektedir.

Kanada’da Dil Okulu Fırsatı


Kanada’da Dil okulları size en temelden profesyonel bir ekiple dili, konuşulan ülkede yaşayarak öğrenme fırsatı sunmaktadır. Dil okulu programlarının süreleri öğrencinin yabancı dil seviyesine, taleplerine en uygun olacak biçimde ayarlanabilmektedir. 36 Ay’a varan ve 36 haftayı geçen dil okulu programları bulunmaktadır. Kanada’nın en büyük şehirlerinde dil okulu programlarına katılabilmek mümkün. Bu şehirler arasında Toronto, Montreal, Ottawa, gibi Dünya şehirleri yer almaktadır. Kanada, Dil okulları eğitim, çalışma ve yaşam fırsatıyla sizleri bekliyor.

Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada eğitim sistemi genel olarak eyaletler bazında yönetilen, güçlü devlet okulu üzerine inşaa edilmiştir. Devlet okullarında eyaletten eyalete farklılık gösteren müfredat görülse de eğitim sistemi federal devlet tarafından onaylanmış ve ülke genelinde bir seviye yakalanmış, standartlar belirlenmiştir. Ülkede ki gençlerin %92’si Devlet okullarında eğitim görmektedir. Kanada Devlet Okulları bütün Dünyadan gelen yabancı öğrencileri kabul etmektedir. Ülkede resmi eğitim dili İngilizcedir. Ancak Quebec bölgesinde eğitim dili Fransızca’dır . İnglizce bölgede 2. Dil olarak kabul edilmektedir. Kanada’da yaşayan öğrenciler için devlet yurtları imkanı da bulunmaktadır. Ancak öğrencilerin büyük çoğunluğu aile yanında konaklamayı tercih etmektedirler. Kanada’da devlet okullarının yanı sıra özel okullarda mevcuttur. Bu özel okullar yine devlet tarafından belirlenen standartlara ve müfredata uymak zorundadır. Özel okullar eyaletlerin belirlediği müfredat dışında kendilerine ait dersler ve dil eğitimleri verebilmektedirler.

Kanada kaliteli eğitim sistemi, güçlü okulları ve lise eğitimi sonrası sizlere sunduğu üniversite imkanlarıyla lise eğitimi için dünyanın önemli merkezlerinden biri. Tüm dünyadan yabancı öğrencilerin tercih ettiği gözde ülkelerin arasında yer almaya devam ediyor.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Almanya, Avrupa’nın en büyük sanayisine sahip ülke olması ile birlikte ekonomik ...
Yabancı dil öğrenmek günümüzde en çok ihtiyaç duyduklarımızın ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim