Kanada’da Lisans Eğitimi

Kanada, Amerika’ya yakın olması ve ABD’ye oranla daha maddi olarak daha uygun yaşam koşullarına sahip olması, kaliteli bir eğitim sisteminin olması ve ana dillerinden birinin İngilizce olmasından dolayı lisans ve lisansüstü eğitim için ideal ülkelerden biridir. Karya Yurt Dışı Eğitim Kurumu, sunduğunu imkanlar kapsamında üniversite başvuru süreciniz, okul seçimi, konaklama ve transfer/ vize gibi birçok konuda öğrenci adaylarına yardımcı olmaktadır.

Kanada’da Lisans Eğitim Başvuruları
Kanada’da lisans eğitimi almak istiyorsanız, IELTS sınavından geçerli bir not almanız gerekmektedir. Lisans eğitimi ve lisansüstü eğitim için de aynı koşullar geçerlidir. Eğitim süresi değişkenlik göstermektedir. Kolej ve üniversitelerde 2 +2 şeklinde de eğitim alabiliyorsunuz. Başvuru için Eylül ya da Ocak ayı dönemlerini tercih edebilirsiniz. Hangi üniversiteyi hangi bölümden dolayı seçmelisiniz, ne kadar bir ücret ödemeniz lazım gibi konular hakkında Karya firmasını kullanabilirsiniz. Eğitim olanakları ve süresi programa göre şekillendiği için fiyat da benzer şekilde değişecektir. Gerekli dil şartını sağlayamıyorsanız, anlaşmalı dil okullarından ya da üniversitelerin hazırlık kurslarından yararlanabilirsiniz.
Kanada Üniversite Eğitimi Olanakları
Kanada, sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitim açısından oldukça kaliteli ve belli bir refaha sahiptir. Bu nedenle çok uygun fiyatlı bir ülke olmasa da ABD ve İngiltere gibi seçeneklerin yanında iyi bir alternatiftir ve daha iyi bir fiyat aralığına sahiptir. IELTS sınavından iyi bir puan almanız ya da üniversitenin istediği barajı geçmeniz yeterlidir. Diğer istenen belgeleri aracı kurum Karya, sayesinde tamamlayıp üniversiteye iletebilir, kabul alma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Kanada’da konaklama olarak, aile yanı, yurt, rezidans, paylaşımlı öğrenci apartları gibi imkanlar bulunmaktadır. Ülkeye ve şehre uyum sağlamanız için firma kapsamında sağlanan, okulunuzun aktivitelerine, atölyelerine ve kulüplerine katılım gösterebilirsiniz. Konaklama ve üniversitelerin çoğu konum olarak sosyal hayata yakın noktalardadır.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında üniversite eğitimi almak son yıllarda hayal olmaktan çıkmıştır. Yurtdışında ...
Yurtdışı çıkışlar için lazım olan pasaportlar yurtdışına girişlerde kullanılacak ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim