Kanada’da Lisans Eğitimi

Kanada, Amerika’ya yakın olması ve ABD’ye oranla daha maddi olarak daha uygun yaşam koşullarına sahip olması, kaliteli bir eğitim sisteminin olması ve ana dillerinden birinin İngilizce olmasından dolayı lisans ve lisansüstü eğitim için ideal ülkelerden biridir. Karya Yurt Dışı Eğitim Kurumu, sunduğunu imkanlar kapsamında üniversite başvuru süreciniz, okul seçimi, konaklama ve transfer/ vize gibi birçok konuda öğrenci adaylarına yardımcı olmaktadır.


Kanada’da Lisans Eğitim Başvuruları


Kanada’da lisans eğitimi almak istiyorsanız, IELTS sınavından geçerli bir not almanız gerekmektedir. Lisans eğitimi ve lisansüstü eğitim için de aynı koşullar geçerlidir. Eğitim süresi değişkenlik göstermektedir. Kolej ve üniversitelerde 2 +2 şeklinde de eğitim alabiliyorsunuz. Başvuru için Eylül ya da Ocak ayı dönemlerini tercih edebilirsiniz. Hangi üniversiteyi hangi bölümden dolayı seçmelisiniz, ne kadar bir ücret ödemeniz lazım gibi konular hakkında Karya firmasını kullanabilirsiniz. Eğitim olanakları ve süresi programa göre şekillendiği için fiyat da benzer şekilde değişecektir. Gerekli dil şartını sağlayamıyorsanız, anlaşmalı dil okullarından ya da üniversitelerin hazırlık kurslarından yararlanabilirsiniz.


Kanada Üniversite Eğitimi Olanakları


Kanada, sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitim açısından oldukça kaliteli ve belli bir refaha sahiptir. Bu nedenle çok uygun fiyatlı bir ülke olmasa da ABD ve İngiltere gibi seçeneklerin yanında iyi bir alternatiftir ve daha iyi bir fiyat aralığına sahiptir. IELTS sınavından iyi bir puan almanız ya da üniversitenin istediği barajı geçmeniz yeterlidir. Diğer istenen belgeleri aracı kurum Karya, sayesinde tamamlayıp üniversiteye iletebilir, kabul alma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Kanada’da konaklama olarak, aile yanı, yurt, rezidans, paylaşımlı öğrenci apartları gibi imkanlar bulunmaktadır. Ülkeye ve şehre uyum sağlamanız için firma kapsamında sağlanan, okulunuzun aktivitelerine, atölyelerine ve kulüplerine katılım gösterebilirsiniz. Konaklama ve üniversitelerin çoğu konum olarak sosyal hayata yakın noktalardadır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dil; insanların birbirleriyle anlaşabilmek, duygu veya düşüncelerini ifade edebilmek, ...
İngiltere eğitim bakımdan dünyanın en iyi ülkelerinden biridir ve çok kaliteli eğitim ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim