Kanada'da College Sistemi

Kanada’da College Sistemi

Kanada’da College, Kanada eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye’de ki 2 yıllık meslek yüksekokulları gibi düşünebilirsiniz. Elbette çok daha kapsamlısı ve çok daha iş dünyasına yönelik programlar. Kanada’nın çok kültürlü, güvenli ve refah ortamında alacağınız College eğitimi ile Kanada’da çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Collegeler genellikle iş dünyasına yönelik eğitim vermektedir. Dünya’nın her yerinden gelen yabancı öğrencileri kabul eden Collegelar CO-OP programları olarak adlandırlan maşlı staj imkanı sunmaktadır.

Neden College Eğitimi?

Kanada’da eğitim sisteminin önemli parçası olan Collegelar oldukça uygun fırsatlar sunmaktadır. Collegelarda eğitim almak istediğiniz alanda iş dünyasında yerinizi alabilmeniz oldukça avantajlıdır. Çünkü Collegelar üniversite ve yüksek lisans ücretleriyle kıyaslandığında oldukça uygun maliyetlere gelmektedir. Ayrıca Türkiye’de üniversite mezunuysanız Collegelere kayıt olma imkanınız devam etmektedir. Konaklama olarak okul içinde bulunan yurtlarda konaklama imkanınız bulunmaktadır. Çünkü Collegeların pek çoğu şehir merkezinden uzakta ‘şehirdışı’ olarak tanımlanabilecek konumlarda bulunmaktadır. Kanada’da bulunan Collegelar oldukça kaliteli eğitim vermektedir. Çalışma hayatına dönük, teoriden çok pratik bir eğitim veren Collegelardan mezun olan öğrenciler işe yerleşme oranı çok yüksektir. Kanada’da kalmanın anahtarlarından birisi de College mezunu olarak çalışmaya başladığınızda çalışma ve oturum izninizi uzatabilirsiniz. Collegelar genel olarak Toronto ve Vancouver şehirleri ve çevresinde yoğunlaşmıştır. Toronto ve Vancouver şehirleri iş fırsatları bakımından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. İş fırsatları bakımından zengindir.

College eğitim sistemi öğrencilerini iş dünyasına hazırlayan harika fırsatlar sunmaktadır. Özellikle yabancı öğrenciler için oldukça avantajlıdır. Kanada’da fırsatı sunan Collegelar özellikle eğitimlerin kaliteli olması, uygun maliyetleri ve iş fırsatlarıyla en çok tercih edilen programlar arasındadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında okumak her öğrencinin hayalidir. Farklı ülkeler görmek yeni insanlarla ...
Son yıllar artan gelir ve eğitim seviyesi ile birlikte, kişilerin kendi gelişimlerine odaklanmaları ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim