Kanada'da College Sistemi

30-10-2018

Kanada’da College Sistemi

Kanada’da College, Kanada eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye’de ki 2 yıllık meslek yüksekokulları gibi düşünebilirsiniz. Elbette çok daha kapsamlısı ve çok daha iş dünyasına yönelik programlar. Kanada’nın çok kültürlü, güvenli ve refah ortamında alacağınız College eğitimi ile Kanada’da çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Collegeler genellikle iş dünyasına yönelik eğitim vermektedir. Dünya’nın her yerinden gelen yabancı öğrencileri kabul eden Collegelar CO-OP programları olarak adlandırlan maşlı staj imkanı sunmaktadır.

Neden College Eğitimi?

Kanada’da eğitim sisteminin önemli parçası olan Collegelar oldukça uygun fırsatlar sunmaktadır. Collegelarda eğitim almak istediğiniz alanda iş dünyasında yerinizi alabilmeniz oldukça avantajlıdır. Çünkü Collegelar üniversite ve yüksek lisans ücretleriyle kıyaslandığında oldukça uygun maliyetlere gelmektedir. Ayrıca Türkiye’de üniversite mezunuysanız Collegelere kayıt olma imkanınız devam etmektedir. Konaklama olarak okul içinde bulunan yurtlarda konaklama imkanınız bulunmaktadır. Çünkü Collegeların pek çoğu şehir merkezinden uzakta ‘şehirdışı’ olarak tanımlanabilecek konumlarda bulunmaktadır. Kanada’da bulunan Collegelar oldukça kaliteli eğitim vermektedir. Çalışma hayatına dönük, teoriden çok pratik bir eğitim veren Collegelardan mezun olan öğrenciler işe yerleşme oranı çok yüksektir. Kanada’da kalmanın anahtarlarından birisi de College mezunu olarak çalışmaya başladığınızda çalışma ve oturum izninizi uzatabilirsiniz. Collegelar genel olarak Toronto ve Vancouver şehirleri ve çevresinde yoğunlaşmıştır. Toronto ve Vancouver şehirleri iş fırsatları bakımından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. İş fırsatları bakımından zengindir.

College eğitim sistemi öğrencilerini iş dünyasına hazırlayan harika fırsatlar sunmaktadır. Özellikle yabancı öğrenciler için oldukça avantajlıdır. Kanada’da fırsatı sunan Collegelar özellikle eğitimlerin kaliteli olması, uygun maliyetleri ve iş fırsatlarıyla en çok tercih edilen programlar arasındadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Almanca, özellikle belli alanlarda eğitim gören kişiler için son derece ön planda bir dildir. ...
Yurtdışında okul değişim programları genellikle üniversite öğrencileri için popüler olan ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim