İrlanda Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngilizce öğrenmek için birçok geçerli nedenin olduğu günümüzde, bu dili en akıcı ve aktif bir şekilde öğrenmek iyi bir iş ve kariyer için büyük önem taşımaktadır. Dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler için en kalıcı ve etkili yol olan yurt dışı dil eğitimi, birçok İngilizce konuşulan ülke tarafından verilmektedir. Bu ülkelerden biri olan İrlanda’nın ikinci resmi dilinin İngilizce olması ve halkının tamamının bu dili konuşması, dil eğitimi için giden öğrenciler açısından da pratik imkanını sağlamaktadır. Bu nedenle öğrenciler tarafından tercih edilen İrlanda’nın eğitim düzeyi ve yaşam standartlarının yüksek oluşuyla da dil eğitimi veren ideal ülkeler arasında yer almaktadır. İrlanda’ya dil eğitimi almak için giden Türk öğrencilerin araştırmaları gereken en önemli konulardan biri vize işlemleri olmaktadır. Dil okulu eğitimine karar veren öğrencilerin bu konuda iyi bir araştırma yapmaları ve gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamaları önemli noktalardan biri olmaktadır.

İrlanda Dil Eğitimi Vizeleri

Dil eğitimi için C Tipi ve D Tipi olmak üzere iki farklı vize türünün olduğu İrlanda’da vizelerin arasındaki fark; 90 günden kısa süren seyahatler için olan C Tipi vizesinin çalışma izninin olmaması ve 90 günden fazla olup 25 haftayı aşan dil okulu kaydıyla çalışma vizesinin de alınabildiği D Tipi vizesi şeklindedir. Her iki vize tipi için de dil okulu kaydının haftada en az 15 saat olması gerekmektedir.

İrlanda’da Dil Okulu Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Öncelikli olarak dil eğitimi alınacak dil okulunun tercih edilmesi gereken İrlanda’da, okul ücreti ödendikten ve okuldan fatura temin edildikten sonra ibraz edilmek üzere vize başvurusunda bulunulmaktadır. Vize başvurusu için Büyükelçilik tarafından belirlenen İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep VFS Global vize başvuru merkezlerine müracaat edilmektedir. Vize başvurusu için birçok evrak gerekmektedir. Bu evraklar;

 • En az 6 ay, uzun dönem için eğitim bittikten sonra en az 12 ay geçerli olacak olan pasaport
 • Eski pasaportun olması durumunda varsa işlem görmüş sayfaların fotokopisi
 • Okul Kabul Mektupları
 • Son 6 ay içinde çekilmiş 35×45 mm boyutlarında biyometrik ve beyaz fonda çekilmiş 2 adet fotoğraf
 • Vize başvuru formu ve doldurulmuş anket
 • Okul ücretinin ödendiğine dair banka dekontu
 • Eğitim durumunu gösterir diploma, transkript ve kişisel gelişim sertifikaları
 • İngilizce kursuna katılım varsa ilgili sertifika ve CV
 • İngilizce Niyet Mektubu – Ayrıntılı ve samimi olunması beklenen bu mektupta hangi amaçla dil eğitimi alınmasının istendiği, masrafların nasıl karşılanmasının planlandığı yönünde bilgilendirmeler yapılmalıdır.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı ve askerlik belgesi
 • 18 yaşından küçükler için muvafakat name

Bu belgeler yanında hazırlanması gereken birkaç yasal evrak daha bulunuyor. Her türlü evrak temin edildiğinde işlemlerinizi sorunsuz olarak yapabilirsiniz.

Vize Başvurusu Esnasında Bulunması Gereken Evraklar

Ortalama bir saat süren vize başvurusu işlemleri sırasında başvuran kişinin yanında randevu onay e-mail çıktısı, pasaport, eğitim kurumundan alınacak orijinal kayıt belgesi ve tüm ücretlerin ödendiğini belirten orijinal evrak ve özel sağlık sigortası poliçesi ile sadece kredi kartı ile ödenebilen 300 euro başvuru ücretini bulundurması gerekmektedir.

İrlanda Dil Okulu Vizesi Sonuçlanma Süresi

Büyükelçilik tarafından ortalama 10 gün süren değerlendirme süreci, yılın belirli yoğun dönemlerinde 15 günü de bulmaktadır. Vize başvurusu için gerekli evrakların tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması bu süreçte büyük önem taşımakta ve süreci kolaylaştırmaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında Üniversite Üniversite eğitimini yurtdışında almak sizlere hayatınız ...
Dil eğitimi birçok alanda büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle kariyer planlaması yapan birçok ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim