Yurtdışı Eğitim Üniversite Ücretleri 2020

Üniversite eğitimini, bulunduğunuz ülkenin her şehrinde alabilme imkânınız vardır. Ülkenin neresinde olursanız olun belli ülkelerin üniversitelerinde okumak herkesin hayallerini süsler. Üniversitenin hangi bölümünde okuyacağınız, ne kadar süre eğitim alacağınız veya üniversiteden mezun olduktan sonra iş imkânı gibi soruların karşılığını alabileceğiniz birçok yurtdışı üniversiteleri bulunmaktadır. Meslek bölümlerinden biri tercih ederek yurtdışında üniversite okumak için üniversitelerin ücretlerini ve yaşam maliyetlerini tespit etmek gerekir. Amerika ve İngiltere yıllık 150bin civarında maliyet çıkarırken, devlet üniversiteleri 16bin civarında maliyet çıkarmaktadır. Devlet üniversitesinden alacağınız sonuç ve yurtdışı eğitiminden alacağınız sonuç ve maliyetleri karşılaştırdığınızda, en mantıklı olan tercihi yaparak, kariyerinizi riske atmamış olursunuz.yurtdışında üniversite programlarımızın listesi için tıklayın.

Türkiye’de Vakıf Üniversiteleri

Vakıf üniversitelerinde eğitim almak isteyen kişiler 50bin tl ve eğitim alınacak bölüme göre 100bin tl arası değişen fiyat farkına karşı hazırlıklı olmalıdır. Özel üniversiteyi tercih etmek isteyenler ise daha yüksek rakamlarla karşılaşabilir. Vakıf üniversitesinde istediğiniz bölüme gitmek için üniversite sınavına girseniz bile çoğu istediğiniz bölümü okuyamama ihtimaliniz de bulunmaktadır. Ayrıca üniversitede yüksek başarı göstermeniz istenir. Normalde 4 yıl olan lisans programının dışında 1 yıl da İngilizce hazırlığını eklersek, toplamda 5 yıl vakıf üniversitesi eğitimini tamamlamış olursunuz. Üniversiteden mezun olduktan sonra 1 yıl aldığınız İngilizce eğitimini de tam olarak verimli bir şekilde kullanamazsınız. Mesleki kariyer açısından düşünüldüğünde, dil kursu veren kurumlara gitmek zorunda kalırsınız. Tüm bu masraflar ve alınan sonuca bakıldığında, yurtdışında üniversite okumak daha mantıklı hale gelmektedir. Hem üniversite mezunu olacaksınız hem de dilinizi en iyi şekilde geliştireceksiniz. Ülkenize döndüğünüzde de prestij sahibi olacaksınız.

Yurt Dışında Üniversite Eğitiminin Katkısı

Yurtdışında dil eğitimi alma konusunda kafanızsa oluşan soru işaretlerini bir kenara bırakarak, devlet üniversitelerin size katkısı ve yurtdışı üniversitelerin size katkıları konusunda düşünmekle başlayın. Karşılıklı olarak ortaya çıkan masrafları ve kariyer açısından size katacaklarını kıyasladığınızda, karar vermek sizin için kolaylaşacaktır. Yine de bu konuda bir danışman ile birlikte fikir alışverişinde bulunarak, deneyimli kişilerden yardım alabilirsiniz. Elbette iyi bir eğitim ve iyi bir kariyer hayalini kurarken, ortaya çıkacak olan maliyetleri de düşünmek zorundayız. Fakat boşa geçen yıllar ve giden masraflar yerine verimli bir eğitim ve iyi bir sonuç düşünüldüğünde, yurtdışında üniversite okumak çokta masraflı bir durum olmadığı ortadadır.

Yurt Dışında Üniversite

Türkiye’deki gibi 4 yıl lisans eğitimi 1 yıl hazırlık süresi, yurt dışında 3 yıl üniversite 1 yıl İngilizce hazırlık olarak planlanmıştır. Bu yüzden 1 yıl eğitim masrafından tasarruf sağlanmış olur. 1 yıllık iş tecrübesi, yurt dışındaki firmalar için yeterli bir süreçtir. Mezun olana kadar staj imkânı ile de öğrenciler evlerine katkıda bulunabilirler. Üniversite çevresi ve arkadaş çevresi ile sürekli İngilizce konuşulması nedeni ile de kısa sürede profesyonel bir şekilde İngilizce konuşmanıza imkân sağlar. Karya danışmanlık ile yurtdışı üniversitelerin size kazandıracakları konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Güncel Schengen Vize Ücretleri Schengen Vizesi, Schengen Bölgesine seyahat etmeyi düşünenler ...
Yurtdışında eğitim almak isteyenler için ülkemizde belirli dönemlerde düzenlenen ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim