Yurtdışı Eğitim Üniversite Ücretleri 2020

Üniversite eğitimini, bulunduğunuz ülkenin her şehrinde alabilme imkânınız vardır. Ülkenin neresinde olursanız olun belli ülkelerin üniversitelerinde okumak herkesin hayallerini süsler. Üniversitenin hangi bölümünde okuyacağınız, ne kadar süre eğitim alacağınız veya üniversiteden mezun olduktan sonra iş imkânı gibi soruların karşılığını alabileceğiniz birçok yurtdışı üniversiteleri bulunmaktadır. Meslek bölümlerinden biri tercih ederek yurtdışında üniversite okumak için üniversitelerin ücretlerini ve yaşam maliyetlerini tespit etmek gerekir. Amerika ve İngiltere yıllık 150bin civarında maliyet çıkarırken, devlet üniversiteleri 16bin civarında maliyet çıkarmaktadır. Devlet üniversitesinden alacağınız sonuç ve yurtdışı eğitiminden alacağınız sonuç ve maliyetleri karşılaştırdığınızda, en mantıklı olan tercihi yaparak, kariyerinizi riske atmamış olursunuz.

Türkiye’de Vakıf Üniversiteleri

Vakıf üniversitelerinde eğitim almak isteyen kişiler 50bin tl ve eğitim alınacak bölüme göre 100bin tl arası değişen fiyat farkına karşı hazırlıklı olmalıdır. Özel üniversiteyi tercih etmek isteyenler ise daha yüksek rakamlarla karşılaşabilir. Vakıf üniversitesinde istediğiniz bölüme gitmek için üniversite sınavına girseniz bile çoğu istediğiniz bölümü okuyamama ihtimaliniz de bulunmaktadır. Ayrıca üniversitede yüksek başarı göstermeniz istenir. Normalde 4 yıl olan lisans programının dışında 1 yıl da İngilizce hazırlığını eklersek, toplamda 5 yıl vakıf üniversitesi eğitimini tamamlamış olursunuz. Üniversiteden mezun olduktan sonra 1 yıl aldığınız İngilizce eğitimini de tam olarak verimli bir şekilde kullanamazsınız. Mesleki kariyer açısından düşünüldüğünde, dil kursu veren kurumlara gitmek zorunda kalırsınız. Tüm bu masraflar ve alınan sonuca bakıldığında, yurtdışında üniversite okumak daha mantıklı hale gelmektedir. Hem üniversite mezunu olacaksınız hem de dilinizi en iyi şekilde geliştireceksiniz. Ülkenize döndüğünüzde de prestij sahibi olacaksınız.

Yurt Dışında Üniversite Eğitiminin Katkısı

Yurtdışında dil eğitimi alma konusunda kafanızsa oluşan soru işaretlerini bir kenara bırakarak, devlet üniversitelerin size katkısı ve yurtdışı üniversitelerin size katkıları konusunda düşünmekle başlayın. Karşılıklı olarak ortaya çıkan masrafları ve kariyer açısından size katacaklarını kıyasladığınızda, karar vermek sizin için kolaylaşacaktır. Yine de bu konuda bir danışman ile birlikte fikir alışverişinde bulunarak, deneyimli kişilerden yardım alabilirsiniz. Elbette iyi bir eğitim ve iyi bir kariyer hayalini kurarken, ortaya çıkacak olan maliyetleri de düşünmek zorundayız. Fakat boşa geçen yıllar ve giden masraflar yerine verimli bir eğitim ve iyi bir sonuç düşünüldüğünde, yurtdışında üniversite okumak çokta masraflı bir durum olmadığı ortadadır.

Yurt Dışında Üniversite

Türkiye’deki gibi 4 yıl lisans eğitimi 1 yıl hazırlık süresi, yurt dışında 3 yıl üniversite 1 yıl İngilizce hazırlık olarak planlanmıştır. Bu yüzden 1 yıl eğitim masrafından tasarruf sağlanmış olur. 1 yıllık iş tecrübesi, yurt dışındaki firmalar için yeterli bir süreçtir. Mezun olana kadar staj imkânı ile de öğrenciler evlerine katkıda bulunabilirler. Üniversite çevresi ve arkadaş çevresi ile sürekli İngilizce konuşulması nedeni ile de kısa sürede profesyonel bir şekilde İngilizce konuşmanıza imkân sağlar. Karya danışmanlık ile yurtdışı üniversitelerin size kazandıracakları konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
2019 yılında yeni pasaport ücretlendirmeleri belli oldu. Yeni yılda ise pasaport harç ...
Kanada, Amerika’ya yakın olması ve ABD’ye oranla daha maddi olarak daha uygun yaşam koşullarına ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim