Amerika Dil Okulları Tavsiye

Bir dünya dili olan İngilizce, 54 ülkenin ve 400 milyon kişinin ana dili olmasıyla uluslar arası platformda çok önemli bir yere sahiptir. Eğitim, iş, sanat, kültür ve eğlence hayatına ayak uydurmak isteyen herkesin öncelikli ihtiyacı olan İngilizce, modern hayatın bir parçası olmuş durumdadır. Dünyanın en prestijli okulları ve akademik yayınlarının İngilizce olması, çok uluslu şirketlerde çalışmak, konferans, fuar, iş toplantıları gibi etkinliklerde iletişimin ana faktörünün İngilizce olması, bu dili öğrenmenin önemini ortaya çıkarmaktadır. Aktif ve akıcı bir İngilizce konuşmak, söylenileni kısa süre içinde idrak edebilmek gibi pratiklerin en iyi mümkün olduğu yer ise İngilizcenin ana dil olduğu ülkede eğitimini almak ve sosyal hayatın bir parçası haline getirmekle mümkün olmaktadır. Amerika, yurt dışında İngilizce eğitimini almak isteyenler için sunduğu çeşitli alternatif ve imkânlarıyla öğrencilerin tercih ettiği ülke olmakta ve verdiği eğitimle de dünyada birinci sıradaki yerini başka ülkelere kaptırmamaktadır.

Amerika’da Dil Okulu Seçmenin Önemi

Her bütçeye uygun dil okulu seçenekleriyle Amerika’nın 52 eyaletinin her birinde de profesyonel dil okulu bulunmaktadır. Amerika’ya dil okulu için gitmek isteyen öğrencilerin aradıkları kriterlerde bir okul bulmalarının zor olmayacağı, ülkede yer alan birçok dil okulu alternatifinin mevcut olmasıyla anlaşılmaktadır. Akademik hayatını Amerika’da devam ettirmek isteyen öğrenciler için de üniversite kampusunda yer alan dil okulu seçeneğiyle, henüz üniversiteye başlamadan kampus ortamını deneyimleme imkânı sunan Amerika, dil eğitiminin ardından TOEFL olmadan üniversite eğitimi imkanı da sağlamaktadır. Öğrencinin istediği şehirde dil eğitimi almasının mümkün olduğu Amerika’da, en çok dil okulu bulunan şehirler;

  • New York
  • San Diego
  • Los Angeles
  • San Francisco
  • Boston
  • Chicago

Miami, Philadelphia, Washington D.C., Portland, Fenway, Harvard Square, New York Soho, Seattle Downtown, Golden West College, New York – Empire State, Berkeley, Los Angeles Whittier, Santa Barbara, Seattle Highline College gibi birçok şehirde de dil okulu programlarının mevcut olduğu Amerika’da, en üst seviyedeki teknolojik materyalleriyle geniş çaplı imkanlar sunmaktadır.

Amerika’daki Dil Okullarının Eğitimi

Ezberleyerek değil pratik yaparak dil öğrenmenin en etkili yolu olan yurt dışı dil eğitimi, Amerika’da dil okuluna giderek İngilizceyi aktif ve sosyal hayatın bir parçası haline getirmektedir. Etkili bir eğitim politikasına sahip Amerika, İngilizceyi severek ve sıkmadan öğreterek verdiği eğitimi daha verimli hale getirmektedir. İlk önce öğrencinin öğrenmeyi istemesini bekleyen eğitim politikalarıyla, öğrenci merkezli dil eğitimi vermektedir. Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler eğitim süresini kendileri belirlemekte ve öğrencilerin İngilizce seviyelerine göre öğrendiklerinin kalıcılığını sağlamak için olması gereken süre değişiklik göstermektedir. Ancak İngilizce konusunda zayıf bir alt yapıyla dil öğrenmeye başlayan kişilerin en az 2 yıl Amerika’da dil eğitimi almaları uzmanlar tarafından tavsiye edilen süredir.

Amerika’da Dil Okulu ve Sosyal Hayat

Birçok milletin ve kültürün bir arada yaşadığı Amerika, geçmişten beri çok fazla göç almasından dolayı 20 milyonu aşkın yabancı nüfusuyla kozmopolit bir yapıya sahiptir. Suç oranının kanunların etkileyici olması nedeniyle düşük olması da öğrenciler için güvenilir bir ortamın oluşmasını sağlamaktadır. Pahalı olduğu düşünülen ancak tam tersine diğer batılı ülkelere nazaran daha ucuz olan Amerika’da market alışverişi, giyim, kozmetik ve teknoloji ürünlerini daha uyguna bulmak mümkündür. Eyaletler arası seyahat etmek isteyen kişilerin mesafelerin çok uzak olmasından dolayı hava yolunu tercih etmelerinin gerektiğinden dolayı hava yolu ulaşımı bütçeye uygundur.

Dil Okulu Eğitimi Neden Amerika?

Yüzlerce dil okulu seçeneği ile Amerika, dil eğitimiyle birlikte Amerikan aksanının öğrenilmesini sağlamaktadır. İtibarlı okulları ve birçok ülkeye nazaran daha ekonomik ve ucuz olması ve yeni arkadaşlar ve yeni kültürlerle tanışma şansının olması Amerika’da dil okuluyla birlikte İngilizceyi sosyal hayatın bir parçası yapmakta ve etkili ve kalıcı bir İngilizce dil eğitimi fırsatı sunmaktadır.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında tasarım okumak, tasarım alanına ilgi duyan insanlara farklı ve renkli dünyanın ...
KANADA'DA YAŞAM Kanada; Kuzey Amerika kıtasında yer alır ve başkenti Ottowa'dır. Oldukça büyük ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim