Amerika Dil Okulları Tavsiye

Bir dünya dili olan İngilizce, 54 ülkenin ve 400 milyon kişinin ana dili olmasıyla uluslar arası platformda çok önemli bir yere sahiptir. Eğitim, iş, sanat, kültür ve eğlence hayatına ayak uydurmak isteyen herkesin öncelikli ihtiyacı olan İngilizce, modern hayatın bir parçası olmuş durumdadır. Dünyanın en prestijli okulları ve akademik yayınlarının İngilizce olması, çok uluslu şirketlerde çalışmak, konferans, fuar, iş toplantıları gibi etkinliklerde iletişimin ana faktörünün İngilizce olması, bu dili öğrenmenin önemini ortaya çıkarmaktadır. Aktif ve akıcı bir İngilizce konuşmak, söylenileni kısa süre içinde idrak edebilmek gibi pratiklerin en iyi mümkün olduğu yer ise İngilizcenin ana dil olduğu ülkede eğitimini almak ve sosyal hayatın bir parçası haline getirmekle mümkün olmaktadır. Amerika, yurt dışında İngilizce eğitimini almak isteyenler için sunduğu çeşitli alternatif ve imkânlarıyla öğrencilerin tercih ettiği ülke olmakta ve verdiği eğitimle de dünyada birinci sıradaki yerini başka ülkelere kaptırmamaktadır.

Amerika’da Dil Okulu Seçmenin Önemi

Her bütçeye uygun dil okulu seçenekleriyle Amerika’nın 52 eyaletinin her birinde de profesyonel dil okulu bulunmaktadır. Amerika’ya dil okulu için gitmek isteyen öğrencilerin aradıkları kriterlerde bir okul bulmalarının zor olmayacağı, ülkede yer alan birçok dil okulu alternatifinin mevcut olmasıyla anlaşılmaktadır. Akademik hayatını Amerika’da devam ettirmek isteyen öğrenciler için de üniversite kampusunda yer alan dil okulu seçeneğiyle, henüz üniversiteye başlamadan kampus ortamını deneyimleme imkânı sunan Amerika, dil eğitiminin ardından TOEFL olmadan üniversite eğitimi imkanı da sağlamaktadır. Öğrencinin istediği şehirde dil eğitimi almasının mümkün olduğu Amerika’da, en çok dil okulu bulunan şehirler;

  • New York
  • San Diego
  • Los Angeles
  • San Francisco
  • Boston
  • Chicago

Miami, Philadelphia, Washington D.C., Portland, Fenway, Harvard Square, New York Soho, Seattle Downtown, Golden West College, New York – Empire State, Berkeley, Los Angeles Whittier, Santa Barbara, Seattle Highline College gibi birçok şehirde de dil okulu programlarının mevcut olduğu Amerika’da, en üst seviyedeki teknolojik materyalleriyle geniş çaplı imkanlar sunmaktadır.

Amerika’daki Dil Okullarının Eğitimi

Ezberleyerek değil pratik yaparak dil öğrenmenin en etkili yolu olan yurt dışı dil eğitimi, Amerika’da dil okuluna giderek İngilizceyi aktif ve sosyal hayatın bir parçası haline getirmektedir. Etkili bir eğitim politikasına sahip Amerika, İngilizceyi severek ve sıkmadan öğreterek verdiği eğitimi daha verimli hale getirmektedir. İlk önce öğrencinin öğrenmeyi istemesini bekleyen eğitim politikalarıyla, öğrenci merkezli dil eğitimi vermektedir. Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler eğitim süresini kendileri belirlemekte ve öğrencilerin İngilizce seviyelerine göre öğrendiklerinin kalıcılığını sağlamak için olması gereken süre değişiklik göstermektedir. Ancak İngilizce konusunda zayıf bir alt yapıyla dil öğrenmeye başlayan kişilerin en az 2 yıl Amerika’da dil eğitimi almaları uzmanlar tarafından tavsiye edilen süredir.

Amerika’da Dil Okulu ve Sosyal Hayat

Birçok milletin ve kültürün bir arada yaşadığı Amerika, geçmişten beri çok fazla göç almasından dolayı 20 milyonu aşkın yabancı nüfusuyla kozmopolit bir yapıya sahiptir. Suç oranının kanunların etkileyici olması nedeniyle düşük olması da öğrenciler için güvenilir bir ortamın oluşmasını sağlamaktadır. Pahalı olduğu düşünülen ancak tam tersine diğer batılı ülkelere nazaran daha ucuz olan Amerika’da market alışverişi, giyim, kozmetik ve teknoloji ürünlerini daha uyguna bulmak mümkündür. Eyaletler arası seyahat etmek isteyen kişilerin mesafelerin çok uzak olmasından dolayı hava yolunu tercih etmelerinin gerektiğinden dolayı hava yolu ulaşımı bütçeye uygundur.

Dil Okulu Eğitimi Neden Amerika?

Yüzlerce dil okulu seçeneği ile Amerika, dil eğitimiyle birlikte Amerikan aksanının öğrenilmesini sağlamaktadır. İtibarlı okulları ve birçok ülkeye nazaran daha ekonomik ve ucuz olması ve yeni arkadaşlar ve yeni kültürlerle tanışma şansının olması Amerika’da dil okuluyla birlikte İngilizceyi sosyal hayatın bir parçası yapmakta ve etkili ve kalıcı bir İngilizce dil eğitimi fırsatı sunmaktadır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurt dışı dil okullarında İngilizce eğitimi almak, dil öğrenmenin en etkili ve kalıcı yöntemi ...
Pek çok kişi uluslararası dilin İngilizce olmasından dolayı İngilizce öğrenmek istemektedir. ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim