Yurtdışında İşletme Okumak

Türkiye’de bulunan üniversitelerdeki işletme bölümü deyince akla gelen çağrışımlar yıllar geçtikçe kötüleşmektedir. Bunun Türkiye’de bulunan eğitim sissteminin çok fazla değişmesine, öğrencilerin çalışma arzusuna, vs., pek çok şeye bağlamak mümkün. Günümüzde köklü üniversiteler dışında İşletme ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi bölümleri neredeyse sınava giren ve dil bilgisi çözerek kazanılabilen bölümler haline gelmekte. Ancak bu fakültedeki bölümlerin tamamının ülkemizi kalkındıracak yeni fikirlere ve yönetimlere insan yetiştirdiğinin farkına varmak gerekir. Açılan çok sayıdaki vakıf üniversitesinde bulunan bu bölümlerin tercih skalasını arttırması bu düşüşün önemli sebeplerinden biridir. Mezunların prestijli okullarda eğitim almaması ve yüksek kariyer imkanlarına sahip olmaması sebebiyle açlık sınırında maaşlarla yüksek saatler boyunca çalıştırılması bu bölüme olan saygının ve ilginin azalmasına neden olmuştur. Ancak gelişmiş ülkelerin çoğunda kazanılması en zor bölümlerden biri olan İşletme, hem eğitim sırasında hem de mezuniyet sonrasında sizlere çok farklı tecrübeler ve kariyer imkanları sunmaktadır. En büyük neden sayılabilecek bu durumun yurtdışında işletme okumak isteyen adaylar için oldukça yeterli ve geçerli bir nedendir.

YURTDIŞINDA İŞLETME LİSANS EĞİTİMİ BAŞVURU VE KABUL ŞARTLARI

Yurtdışında işletme okumak isteyen adayların tercih edeceği üniversiteye göre değişiklik gösterebilecek başvuru vekabul şartları mevcut olabilir. Üniversitenin prestijine ve kabul zorluğuna göre değişiklik gösterebilecek bu başvuru şartları için başvuru esnasında oldukça titiz ve dikkatli olmanız gerekir. Başvuru şartlarında tercih ettiğiniz üniversitelerde değişiklik göstermeyecek şartların ikisi lise diplomanız (lise mezuniyeti ortalamanız), ve dil yeterliliğinizi belgelediğiniz geçerli dil sınavı belgesidir (TOEFL, IELTS, vb.). Genel olarak yurtdışında verilmesi tercih edilmeyen bir eğitim çeşidi olan hazırlık yani dil eğitimi sebebiyle, tercih ettiğiniz dilde eğitim almanız için dışarıdan kendinizi geliştirmeniz ve bu gelişiminizi belgelemeniz sizden istenecektir. Her üniversite için geçerli olmayan niyet mektubu ve referans mektupları da tercih ettiğiniz üniversitenin arzusuna göre sizden istenebilir.

YURTDIŞINDA İŞLETME LİSANS EĞİTİMİ SÜRESİ KAÇ YIL

İşletme bölümü hem matematiksel hem de sözel olarak pek çok ders içerir. Tercih ettiğiniz üniversitenin zorluk ve kolaylığına göre ya da tercih ettiği eğitim modeline göre değişiklik gösterebilir. Yurtdışında işletme okumak isteyen adaylar 2 yıllık veya 4 yıllık eğitim veren üniversitelerde eğitim aldıktan sonra mezun olur. Her üniversite için değişiklik gösterebilecek bu durum için tercih edeceğiniz üniversitenin resmi sitesinden bölümünüz hakkında bilgi edinmeniz daha doğru olacaktır.

YURTDIŞINDA İŞLETME EĞİTİMİ YÖK DENKLİĞİ VAR MI

Yurtdışında yök denkliği bulunan pek çok üniversitede eğitim almanız mümkün. Eğer tercih ettiğiniz üniversite YÖK tarafından denk görüldüyse hiçbir programa veya sınava tabi tutulmadan Türkiye’de çalışabilirsiniz. Ancak üniversitenizin YÖK tarafından denkliği bulunmuyorsa Türkiyede yapılacak YÖK denklik sınavından istenilen dereceyii yakaladıktan sonra diplomanızı geçerli hale getirebilir ve Türkiye’de çalışabilirsiniz.

YURTDIŞINDA İŞLETME LİSANS EĞİTİMİ ALMANIN AVANTAJLARI NELERDİR

Yurtdışında işletme okumak isteyen adaylar bu kararıyla birlikte gelen pek çok ayrıcalığı yaşamak için hayatlarında yeni bir kapı açmaktadır. Eğitim hayatınız boyunca edindiğiniz mesleki ingilizcenin yanı sıra, gündelik hayatta kullanmak zorunda olduğunuz yabancı dilde bir yabancı kadar gelişmeniz mümkün. Dil bilginizin yüksek seviyede olması sizleri dünya vatandaşı kılar. Bunun yanı sıra sizleri iş başvurusunda bulunan adaylar arasında ön plana çıkarır. Bunun yanı sıra sizler gibi bu programlara başvurarak yurtışında eğitim alan farklı ülkelerdeki ve farklı kültürlerdeki öğrencilerle eğitim alarak, vizyonunuzu geliştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra sırf işletme okumak veya yeterli puan alamamanız sebebiyle istemediğiniz bir bölümü okumak için tercih edeceğiniz yeni açılmış düşük puanlı ve prestiji düşük üniversitelerde zamanınızı ve paranızı harcamak yerine yüksek prestijli ve köklü üniversitelerde eğitim almanız da mümkün kılınır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Hangi ülkeden olursanız olun, yurtdışında eğitim alma şartlarını taşıdığınız sürece, ...
İtalya’da bulunan dil okullarından yararlanarak İtalyanca bilginizi birkaç haftalık kurslarla ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim