1 Haftalık Yurtdışı Dil Eğitimi

İngiltere’de bazı dönemlerde bazı şehirlerinde haftalık yurtdışı dil eğitimi verilmektedir. 1 haftalık yurtdışı dil eğitimleri yetişkin gruplara yönelik olarak planlanmıştır. Bu program sayesinde tatil yapma ve dil eğitimini bir arada gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle dil okullarının yoğun olduğu ve aktif olduğu okullarda 1 haftalık dil eğitimi tercih etmeniz, sizin için avantajlıdır. Okullarda genel İngilizce ve mesleki İngilizce şeklinde hazırlanan programlar haftalık 20 ders olacak şekilde planlanmıştır. Hızlandırılmış eğitim programı ile mevcut yabancı dilinizi geliştirme fırsatını yakalayabilirsiniz. 1 Haftalık dil eğitimlerine katılabilmek için önceden yabancı dil seviyenizin iyi olması gerekir. Dil eğitimi içerisinde bazı okullar konaklama ve beslenme dâhil programlar düzenleyerek, öğrencilere kolaylık sağlamaktadır.

Yurt Dışı Eğitim Programları

Danışmanlık firmalarının görevlerinden biri de, yurt dışı eğitim programları hakkında öğrencilere bilgi vermektir. Eğitim almak isteyen kişiler tek başına araştırma yaparak bu bilgilere ulaşmakta zorluk çekebilir. Bunun için eğitim danışmanlarından doğru bilgi almanızı tavsiye ederiz. Eğitim programlarını inceleyecek olursak 16 yaş üzeri kişiler genel İngilizce programına katılabilirken, mesleki İngilizce programına katılacak kişilerde 17 yaş üzeri sınır bulunmaktadır. Haftalık 45 dakikalık dersler, 20 ders saati süresince devam edecektir. Amaç öğrencilerin akıcı bir dille konuşmaları ve konuşulanı anlamaları sağlanmaktadır. Kendine güvenen, aktif konuşan ve yazabilen öğrencilere dönüştürmek için her derse özen gösterilmektedir. Ayrıca 12 kişilik sınıflarda alınan eğitim ile daha verimli bir öğrenme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Yurt Dışı Dil Eğitiminde Masraflar

1 haftalık dil eğitimi içerisinde yer alan hızlandırılmış çalışma, öğrencilerin verimli bir şekilde dil öğrenmelerini hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda özen ile eğitim veren dil okulları, bazı masrafları karşıladığı gibi bazı masrafları da karşılamamaktadır. Okula kayıt ücreti, konaklama, haftalık ders eğitim ücreti, kitaplar, sertifika, vize işlemleri, uçak bileti, sağlık sigortası ve danışmanlık işlemleri ücrete dahil durumlar olarak belirlenmiştir. Kahvaltı ve akşam yemekleri ile yanınızda bulunması gereken harçlık, eğitim programı içerisinde yer almaktadır. Her okulun kendi programı içerisinde belli alanlarda fırsatlar tanınmaktadır.

Yurt Dışında Haftalık Dil Eğitimleri

ABD, İngiltere, Avustralya veya Kanada gibi ülkelerin en popüler okullarında dil eğitimi alabilirsiniz. Günümüzde kolaylaşan eğitim fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirerek, hayalinizdeki ülkede istediğiniz eğitimi alabilirsiniz. Eğer uzun vadede dil eğitimi alma hayaliniz varsa, yabancı dilinizin çok iyi olması gerekmeden de dil okullarına kayıt yaptırabilirsiniz. Çünkü uzun vadede dil eğitiminde hazırlık okuyarak kendinizi geliştireceksiniz. Diğer yandan 1 2 haftalık programlarda eğitim almak için yeteri kadar dil bilmek gerekiyor. Tatil amaçlı ve dilinizi geliştirmek adına en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır. Çünkü kısa sürede eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi sahibi olarak, ileride uzun vadede nerede nasıl eğitim alacağınız konusunda öngörü sahibi olmanızı sağlamaktadır. Danışmanlık firmalarından Karya eğitim; kısa vadede öngörü sahibi olmak için yurt dışına çıkmanıza gerek kalmadan, tüm artıları ve eksileri sizlere en iyi şekilde sunmaktadır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
En çok tercih edilen yaz kurslarından olan gençler için yaz kursları en kaliteli ...
Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin çok talep gösterdiği bir ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim