Yurtdışında Sinema Okumak

Film ve sinema alanına ilgi duyan herkesin ilk ve en büyük hayallerinin başında şüphesiz yurtdışında iyi bir sinema eğitimi almaktır. Yurtdışında sinema okumak, Türkiye’ye göre elbette daha geniş ve zengin imkanlara sahip eğitim imkanlarını sunmaktadır. Özellikle Amerika, İngiltere, Kanada ve benzeri gibi ülkelere baktığınızda sinema eğitimi programları son derece gelişmiş düzeydedir. Aynı zamanda Türkiye’ye göre yurtdışındaki sinema okulları son derce gelişmiş ve iyi nitelikli okullardır. Yurtiçindeki sinema eğitimi veren okullara nazaran yurtdışında sinema okumaya başladığınızda eğitiminizi oyunculuk, animasyon, sinematografi ya da yönetmenlik gibi farklı alanlarda alma şansınız da olacaktır.

Yurtdışında alabileceğiniz farklı sinema eğitimleri sadece teoriye dayalı değil aynı zamanda “Hands-on” adı verilen pratiğe dayalı olarak verilir. Bu eğitim sistemi sayesinde öğrenilen bilgiler de teori de kalmaz ve pratik yaparak tüm öğrendiklerinizi sindirmiş ve kavramış olursunuz. Yurtdışında sinema eğitimi veren okullarda birden fazla bölüm okutulmaktadır. Bu sayede farklı bölüm öğrencileri ile bir araya gelerek fikirleşme ve farklı bilgiler öğrenme imkanınız da olmaktadır. Ayrıca siz sinema alanının hangi bölümünde eğitim alırsanız alın diğer bölümler ile ilgili de size eğitim esnasında temel bilgiler verilir. Çünkü yurtdışında sinema eğitimi, farklı dallarda verilse de bir bütün olarak ele alınmaktadır.

Yurtdışında Sinema Okumak İçin Kabul Edilme Şartları

Yurtdışında sinema okumak, birçok açıdan avantajlı olsa da yurtdışında sinema eğitimi almak kolay bir iş değildir. Hele bir de önlisans, lisans veya master alanlarında eğitimler almak istiyorsanız yurtdışında birçok okul bu zamanki eğitim hayatınızda yapmış ya da katılmış olduğunuz projeleri anlatan portfolyo isteyebilmektedirler. Bu portfolyo sinema alanında senaryo ya da kısa film olabileceği gibi bir fotoğraf karesi şeklinde de olabilmektedir. Eğer başvuru yapma amacınız sinema eğitiminin oyunculuk dalında eğitim almaksa ilgili okul mutlaka bir deneme çekimi istemektedir. Deneme çekiminizi el ile teslim edebileceğiniz gibi aynı zamanda CD ve benzeri gibi online ortamdan da belgelr dahilinde okulun ilgili birimine iletebilirsiniz.

Yurtdışında sinema eğitimi kapsamında oyunculuk eğitimi almak istiyorsanız İngilizce dili düzeyinizin iyi bir düzeyde olması ilk şartların başında gelmektedir. Eğer yurtdışında sinema ve oyunculuk eğitimi almak istiyorsanız lise eğitimi aldığınız dönemden itibaren girişimlere başlamanız en doğrusu olacaktır. Bu yolda Kayra İnternational olarak firmamız, 25 yılı aşan deneyimlerinin yanı sıra profesyonel kadrosu ile size destek olan aracı bir firmadır. Yurtdışında sinema eğitini en iyi şekilde alabilmeniz için profesyonel ekibimiz sağlıklı ve güvenli bağlantılar kurarak size yol göstermektedir.

Yurtdışında sinema eğitimini uzun dönemlerde alabileceğiniz gibi dilerseniz 1 ila 8 hafta arasındaki süre ile değişen kısa süreli eğitimlerden de faydalanabilirsiniz. Uzun süreli eğitim programlarına göre kısa süreli programlara kabul edilmeniz daha kolay olmaktadır. Bu programlar yetişkinler içindir ancak 18 yaşından küçük olan öğrenciler için de sinema eğitimi veren kısa dönemli yaz okulları vardır.

Neden Yurtdışında Sinema Okumak?

Yurtdışında sinema okumak birçok yönden çekici ve aynı zamanda da avantajlıdır. Yurtdışında sinema okumanın cezp edici yönlerinden birisi lokasyon imkanlarıdır. Yani yurtdışında stüdyolar, sokaklar ve daha birçok farklı mekanlar çekimler yapmak için son derece farklı atmosferde mekanlardır. Bu mekanlar size farklı deneyimler sunarken aynı zamanda farklı imkanların kapısını da aralamaktadır. Aynı zamanda yurtdışında sinema eğitimi aldığınızda farklı ülkelerin sinema projelerine ulaşabilir ve sinema mesleğindeki bakış açınızı da farklı yönlerde geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin çok talep gösterdiği bir ...
Kanada’da College Sistemi Kanada’da College, Kanada eğitim sisteminin bir parçasıdır. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim