Yurtdışı Master Maliyetleri

İnsanlar iş dünyasında başarılı olabilmek ve yüksek mevkilerde çalışabilmek için master eğitimi görmek istiyorlar. Master eğitimini ülkemizde de görebilecekleri gibi aynı zamanda yurt dışında görerek daha iyi prestijli bir işe sahip olabilirler. Master eğitimi veren ülkelerin okullarında görecekleri eğitime bağlı olarak ücretli veya ücretsiz eğitim görebilir ve mastırlarını tamamlayabilirler. Yurtdışı Master maliyetleri hususunda birçok kişinin merakı ile yurtdışı okulları ile irtibata geçerek gerekli koşulları ve ücretleri öğrenebilirler. Aynı zamanda Avrupa’nın en önemli ülkelerinde master eğitimini hem ücretsiz hem de ücretli olarak 2 farklı seçenekle görebilmeniz mümkündür. Master sayesinde dünyanın en iyi okullarında en iyi bir şekilde eğitim görüp konusunda uzmanlaşarak çeşitli uzman ekiplerle birlikte çalışma imkânı bulabilirler.

Fransa Master Maliyeti

Fransa dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan Paris’i içinde barındırarak birçok kişinin eğitim amaçlı tercih etmesinin nedenlerinden birisi olarak söylenebilir. Eiffel kulesi ile ünlü hale gelmiş Paris’te kendi vatandaşlarına özel ücretsiz eğitim vererek diğer yurtdışından gelen öğrenciler için ise uygun fiyatlarla eğitim sunma imkânı tanıyorlar. Ayrıca devlet okulların da ücretsiz eğitim hakkı ile birlikte İngilizce gibi diğer farklı dil eğitimi için ekstra ücret ödemeniz gerekebilir. Fransa da master yapmış kişiler tıp ve mühendislik üzerine birçok çalışmalara katılabileceğinin yanı sıra iş imkanlarına da sahip olabilirler. Fransa da master yapmış kişilere özel 2 yıl çalışma izni verilmesi ile orada çalışıp referans alarak herhangi bir ülkede rahatlıkla iş sahibi olabilme imkânları olabilir.

Almanya Master Maliyetleri

Dünya da güçlü ekonomisi ile bilinen Almanya Eğitim ve master konusunda en önde gelen ülkeler arasındadır. Özellikle ücretsiz eğitim anlayışı ile dünyanın her yerinden gelen birçok öğrenci en iyi eğitim için Almanya’yı tercih ediyorlar. Almanya’nın uzman olduğu bilim ve teknoloji konusundaki okulları ile bu dallarda eğitim ve master yapmak isteyenler ücretsiz veya çok cüzi miktarlarda eğitimlerini tamamlayabilirler. Yurtdışı master maliyetleri açısından en az maliyet ile Almanya ve diğer ülkeleri karşılaştıracak olursak Almanya ön saflarda bulunuyor diyebiliriz. Eğitim programını ağırlıklı olarak İngilizce olarak öğrencilerine sunmaktadır.

Norveç Master Maliyetleri

AB üyesine dâhil olmayan ülkeler için büyük bir avantaj sağlayan ülke aynı zamanda eşsiz doğası ve yaylalarıyla ünlü olması da öğrencilerini çeken unsurlardan birisidir. AB üyesi olmayan ülkelere özel ücretsiz lisans ve master eğitimi verdiği hatta sayısız iş imkânı sunmasıyla biliniyor. Lisans ve master yapacağınız eğitim programlarında İngilizce ve diğer diller de yer alması bir başka avantaj olarak görülebilir. Norveç’in yerli dili olmadan konuşabileceğiniz eğitim programları, seminerler, konferanslar gibi etkinliklere katılarak kendinizi daha fazla geliştirmede bir fırsat yakalayabilirsiniz. Burada yapacağınız eğitim ile çıkacak maliyet okula göre değişmekte olup en az maliyetle mastırınızı tamamlayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Master Maliyetleri

Çek Cumhuriyetinde Master yapmak isteyenler önceden bir okul belirleyerek hemen kayıtlarını yaptırmalarını öneririz. Yurtdışı master maliyetleri hususunda en uygun fiyatlı olan okullara sahip olmasıyla bilinir. Ülkenin yaklaşık olarak her yıl kırk bini aşkın öğrencilerin gelip gittiği istatistiklerle ortaya konulmuştur. Master eğitimleri devlet tarafından karşılansa da İngilizce dili programına ücret ödemeniz gerekebilir. Eski tarihi yapısıyla ve bilimsel araştırmalarıyla dikkat çeken Çek Cumhuriyetinde istediğiniz üniversiteyi seçerek en saygın diploma ile mezun olabilirsiniz. Ülkenin en düşük maliyetli şehri olan Prag da master yapmak isterseniz hem yaşam koşullarına çok çabuk adapte olabilir hem de düşük maliyetle mastırınızı tamamlamış olursunuz. Diğer ülkelere göre farklılık gösteren yanı ise eğitim süresi 1 ile 3 yıl arasında değişmektedir.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngilizceyi En Kolay Öğrenme Yolları Yabancı dil öğrenmek günümüzde ...
Yeşil Pasaport (Hususi Pasaport) Türkiye’de pasaport türleri renklerine göre ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim