Kanada'da Dil Okulları 2020

Kanada'daki dil okulları,iyi bir fiyat ve kalite kombinasyonuyla yurtdışında dil öğrenmek için mükemmel bir fırsattır. Ülkede iki resmi dil var - İngilizce ve Fransızca, dilerseniz ikisini de aynı anda okuyabilirsiniz. Genel kabul görmüş bir gerçek: Kanada'da eğitim seviyesi Avrupa, Amerika ve İngiltere'deki okullara göre liderlik ederken, eğitim maliyeti çok daha düşüktür. Kanada'da bir dil öğrenmek, yabancı ve Türk öğrenciler için mükemmel bir seçenektir.

Her yıl yüzlerce çocuk, öğrenci ve yetişkin eğitim almak için Kanada'ya gidiyor. Orada herhangi bir öğrenci kategorisi için çok çeşitli eğitim kurumları öneriliyor, bu nedenle çalışmanın türünü ve yerini doğru bir şekilde belirlemek önemlidir.

Tüm Eğitim Kurumlarının Türleri

Eğitim kurumları da kendi arasında belli kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar;

  • Özel okul
  • Yatılı okul
  • Uluslararası Kolej
  • Dil okulu
  • Üniversite
  • Kamp

Çocuklar ve Kanada'daki gençler için, hem kız hem de erkek çocuklarının ayrı - ayrı eğitim ve müşterek eğitim uygulanır. Konaklama evinizde, ailenizde, dairenizde, otelinizde düzenlenebilir - her okul tercih ettiğiniz farklı seçenekleri sunar. Bu durumda, maliyeti, öğrencilerin ve ebeveynlerin tercih edeceği yerleşime bağlı olarak değişecektir. En uygun fiyat seçenekleri bir konut veya apartman dairesidir, ayrıca yemekler fiyatlara dâhil edilebilir. Bu nedenle, konaklama dil öğrenimi de dâhil olmak üzere programın toplam maliyeti, diğerlerine göre oldukça düşüktür. Biraz daha pahalı, ev sahibi bir Kanadalı ailede bir hafta konaklamaya mal olur (yemekler - anlaşmalı). Ve en pahalı seçenek elbette bir oteldir.

Dili öğrenmek için mükemmel fırsat yaz kamplarında bir tatildir: iletişim becerileri unutulmaz bir tatille birlikte ilginç ve rahat bir ortamda gelişir. Kanada'daki çocuk dil kamplarında, çocuklara İngilizce ve Fransızca eğitim kurslarının yanı sıra zengin bir kültürel, eğlence ve gezi programı sunulmaktadır. Bu nedenle, Kanada'daki dil okulları, yurtdışında etkin bir şekilde çalışmayı ve unutulmaz tatilleri başarıyla birleştirmeyi mümkün kılar.

Doğru Yeri Nasıl Seçersiniz?

Kanada, dünyada ikinci en büyük ülkedir: 13 eyalet ve 3 bölgeden oluşur, başkenti Ottawa'dır. En “öğrenci” şehirleri Montreal, Vancouver ve Toronto'dur: çoğu eğitim kurumlarında yoğunlaşmıştır. Bu Kanada şehirlerinin her birinin kendine has özellikleri ve avantajları vardır.

Montreal, Quebec Eyaleti

Eyalet de en büyük şehir ve ülkenin en büyük ikinci şehri. Resmi dil Fransızcadır - nüfusun neredeyse% 60'ı konuşur - İngilizce ikinci dil olarak kabul edilir (yerel halkın neredeyse yarısı her ikisinde akıcı konuşuyorlar). Montreal dünyada yaşayan şehirler için en uygun sıralamada birinci sırada yer alır, buna genellikle Kanada'nın kültürel başkenti denir. Montreal'de, yaklaşık 7 dil okulu - hepsi iki dilin aynı anda öğrenilmesini sağlıyor.

Vancouver Eğitim Koşulları

Britanya Kolumbiyası Eyaletidir. Şaşırtıcı derecede ılık bir iklime sahip Kanada'nın üçüncü büyük şehri: kışın sıcak, yazları serin ve tüm yıl boyunca yeşil. Şubat 2010’da Vancouver’da gerçekleşen Kış Olimpiyatları sırasında şehir, herkesi çiçek açan kirazlar ve sakuralarla karşıladılar. The Economist dergisine göre, Vancouver üç kez dünyanın en iyi şehri seçildi. Şimdi şehir içinde yaklaşık 11 eğitim kurumu var.

Toronto, Ontario

Dünyanın en etkili mega kentlerinden biri - Kanada'nın ekonomik motoru olarak adlandırılıyor ve G20 zirvesinin Haziran 2010'da yapıldığı yerdi. Güzel Ontario Gölü'nün kıyısında yer alır: iklim çok nemlidir, karasaldır, mevsimlere net bir şekilde bölünür. Toronto'da yaklaşık 17 eğitim kurumu var.

Doğru kursları seçerek, tam olarak ihtiyacınız olan bilgiyi elde edebilirsiniz. Kanada'da eğitim, çoğunlukla İngilizce - 43 okulda ve yaklaşık 7 okulda Fransızca dilinde yapılır.

Doğru okul seçimine ek olarak, uygun bir eğitim kursunun seçimi de Türk ve yabancı çocuklar, gençler ve öğrenciler için aynı derecede önemlidir. Yabancı öğrencilerin eğitim görevleri büyük ölçüde değişiklik gösterebilir, bu nedenle her birinin yurtdışına seyahat etme amacını anlamak gerekir.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yeşil Pasaport (Hususi Pasaport) Türkiye’de pasaport türleri renklerine göre ...
Dünyada birçok öğrenci üniversite için yurtdışı eğitimlerini tercih ...
Kanada'da Dil Okulları 2020

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim