Öğrenci Pasaportu

Yoğun geçen okul hayatı öğrencilik döneminin zor geçmesine neden olabilmektedir. Vizeler, finaller ve gelecek kaygısı zaman içerisinde öğrencilik hayatını keyifli kılan yönlerinin ortadan kalkmasına neden olmaktadır. İhtiyacınız olan bu pasaport nasıl alınır ve bunu alırken nelere dikkat etmek gibi detayları öğrenerek siz de yurt dışı eğitiminizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Peki, kimler öğrenci pasaportu alabilir ve pasaportu alırken aranan şartlar nelerdir?

Harçsız Öğrenci Pasaportu Nedir?

Harçsız öğrenci pasaportu, harç ödemeden alınabilecek pasaport çeşididir. Harçsız öğrenci pasaportu alırken bir miktar para ödemeniz gerekmektedir. Pasaport harcı ve defter ücreti ödemesi çok küçük ücret karşılığında size verilmektedir. Pasaport harcını ödemeden sadece, defter ücretinin ödemesini yaparak siz de harçsız öğrenci pasaportunu alabilirsiniz. Bu konuda danışmanlık hizmeti sunan Karya ile siz de öğrenci pasaportu alabilir ve yurt dışı programınızı yaparak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Harçsız öğrenci pasaportu, vize gerektiren ülkeleri ve gerektirmeyenleri gibi tüm durumlar da alınabilir.

Harçsız Öğrenci Pasaportu Kimlere Verilir?

İş hayatına atılmış ve yüksek lisansa kayıt olmuş olan 25 yaş altı herkes harçsız öğrenci pasaportu alabilmek alabilir. Harçsız öğrenci pasaportu kimlere verilir sorusu birçok kişinin merak ettiği konuların başında yer almakta olup, siz de bu konuda kurumsal hizmet sunan adreslerden bu konuda birinci sınıf hizmet alabilirsiniz. 2016’da değişen kanun düzenlemesinden süreç eskiye göre çok daha kolaylaştı. Artık harçsız öğrenci pasaportu alabilmek için öğrenci olduğunuzu kanıtlamak zorunda olmadan 25 yaş altı olmanız yeterlidir.

Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır?

Birçok kişinin merak ettiği konuların başında harçsız öğrenci pasaportu nasıl alınır sorusu geliyor. Siz de altta yer alan adımları inceleyerek öğrenci pasaportu alarak yurt dışı eğitim ve deneyim kazanma fırsatından yararlanabilirsiniz. Kariyer için yurt dışına çıkmak ve yurt dışı eğitim alarak kariyeriniz için önemli bir atmış olursunuz.

  • Öncelikle randevu almanız gerekiyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü web sitesine girerek basit adımları izleyerek siz de randevunuzu kolayca alabilirsiniz.
  • Gerekli belgeleri tamamlayarak evraklarınızı eksiksiz şekilde hazır etmeniz gerekiyor. Kimliğinizin fotokoisi ve aslı yanınızda bulundurulmalıdır. 2 adet biyometrik fotoğraf, eski pasaportunuz varsa aslı, Defter ücretinin ödenmiş dekontu, varsa öğrenci belgesi gibi evrakları hazırlamanız gerekiyor.
  • Randevu günü ve saatinde giderek evraklarınız ile başvurunuzu yapmanız gerekiyor.
  • Başvuru sonrasında 10 iş günü içinde pasaportunuzu almaya gidiyorsunuz

Öğrenci pasaportu almak istediğinizde bu konuda mutlaka profesyonel destek alarak süreci kolaylaştırmaya özen göstermelisiniz. Bu konuda Karya firması en iyi hizmeti sunan adreslerden biri olarak öne çıkıyor. Siz de eğer firma ile iletişime geçerek başvuru öncesi ve sonrasında bilgi almak isterseniz, hizmetlerden güvenle yararlanabilirsiniz.

Profesyonel Firma Seçiminin Önemi

Kariyeri ile ilgili endişeleri olan öğrenciler bu konuda birçok bilgi ve deneyimi elde edebilmek adına çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmaların başında ise yurt dışı eğitimi geliyor. Yurt dışına çıkmak isteyen öğrenciler eğer 25 yaş altı ise kolayca pasaport başvurusu yaparak bu deneyimi yaşayabilir. Üstelik düişük defter ücreti ile harç ödemeden öğrenci pasaportu almaktadır. Fakat bu süreç biraz zorlu ve sıkıntılı olacağından mutlaka profesyonel destek alarak süreci sorunsuz şekilde geçirmek için Karya firması ile iletişime geçerek hizmetlerinden yararlanabilir ve pasaportunuzu sorunsuz şekilde alabilirsiniz. Bu konu da danışmanlık hizmeti sunan Karya ile siz de öğrenci pasaportu alabilir ve yurt dışı programınızı yaparak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz

Yazar
4
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngilizce dil eğitiminin profesyonelce verilebilmesi için, eğitim veren kişilerin bu dili konuşan ...
Yüksek lisans eğitimi, normal düzeyde üniversite eğitimini tamamlamış kişilerin ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim