Öğrenci Pasaportu

Öğrenci Pasaportu

Yoğun geçen okul hayatı öğrencilik döneminin zor geçmesine neden olabilmektedir. Vizeler, finaller ve gelecek kaygısı zaman içerisinde öğrencilik hayatını keyifli kılan yönlerinin ortadan kalkmasına neden olmaktadır. İhtiyacınız olan bu pasaport nasıl alınır ve bunu alırken nelere dikkat etmek gibi detayları öğrenerek siz de yurt dışı eğitiminizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Peki, kimler öğrenci pasaportu alabilir ve pasaportu alırken aranan şartlar nelerdir?

Harçsız Öğrenci Pasaportu Nedir?

Harçsız öğrenci pasaportu, harç ödemeden alınabilecek pasaport çeşididir. Harçsız öğrenci pasaportu alırken bir miktar para ödemeniz gerekmektedir. Pasaport harcı ve defter ücreti ödemesi çok küçük ücret karşılığında size verilmektedir. Pasaport harcını ödemeden sadece, defter ücretinin ödemesini yaparak siz de harçsız öğrenci pasaportunu alabilirsiniz. Bu konuda danışmanlık hizmeti sunan Karya ile siz de öğrenci pasaportu alabilir ve yurt dışı programınızı yaparak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Harçsız öğrenci pasaportu, vize gerektiren ülkeleri ve gerektirmeyenleri gibi tüm durumlar da alınabilir.

Harçsız Öğrenci Pasaportu Kimlere Verilir?

İş hayatına atılmış ve yüksek lisansa kayıt olmuş olan 25 yaş altı herkes harçsız öğrenci pasaportu alabilmek alabilir. Harçsız öğrenci pasaportu kimlere verilir sorusu birçok kişinin merak ettiği konuların başında yer almakta olup, siz de bu konuda kurumsal hizmet sunan adreslerden bu konuda birinci sınıf hizmet alabilirsiniz. 2016’da değişen kanun düzenlemesinden süreç eskiye göre çok daha kolaylaştı. Artık harçsız öğrenci pasaportu alabilmek için öğrenci olduğunuzu kanıtlamak zorunda olmadan 25 yaş altı olmanız yeterlidir.

Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır?

Birçok kişinin merak ettiği konuların başında harçsız öğrenci pasaportu nasıl alınır sorusu geliyor. Siz de altta yer alan adımları inceleyerek öğrenci pasaportu alarak yurt dışı eğitim ve deneyim kazanma fırsatından yararlanabilirsiniz. Kariyer için yurt dışına çıkmak ve yurt dışı eğitim alarak kariyeriniz için önemli bir atmış olursunuz.

  • Öncelikle randevu almanız gerekiyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü web sitesine girerek basit adımları izleyerek siz de randevunuzu kolayca alabilirsiniz.
  • Gerekli belgeleri tamamlayarak evraklarınızı eksiksiz şekilde hazır etmeniz gerekiyor. Kimliğinizin fotokoisi ve aslı yanınızda bulundurulmalıdır. 2 adet biyometrik fotoğraf, eski pasaportunuz varsa aslı, Defter ücretinin ödenmiş dekontu, varsa öğrenci belgesi gibi evrakları hazırlamanız gerekiyor.
  • Randevu günü ve saatinde giderek evraklarınız ile başvurunuzu yapmanız gerekiyor.
  • Başvuru sonrasında 10 iş günü içinde pasaportunuzu almaya gidiyorsunuz

Öğrenci pasaportu almak istediğinizde bu konuda mutlaka profesyonel destek alarak süreci kolaylaştırmaya özen göstermelisiniz. Bu konuda Karya firması en iyi hizmeti sunan adreslerden biri olarak öne çıkıyor. Siz de eğer firma ile iletişime geçerek başvuru öncesi ve sonrasında bilgi almak isterseniz, hizmetlerden güvenle yararlanabilirsiniz.

Profesyonel Firma Seçiminin Önemi

Kariyeri ile ilgili endişeleri olan öğrenciler bu konuda birçok bilgi ve deneyimi elde edebilmek adına çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmaların başında ise yurt dışı eğitimi geliyor. Yurt dışına çıkmak isteyen öğrenciler eğer 25 yaş altı ise kolayca pasaport başvurusu yaparak bu deneyimi yaşayabilir. Üstelik düişük defter ücreti ile harç ödemeden öğrenci pasaportu almaktadır. Fakat bu süreç biraz zorlu ve sıkıntılı olacağından mutlaka profesyonel destek alarak süreci sorunsuz şekilde geçirmek için Karya firması ile iletişime geçerek hizmetlerinden yararlanabilir ve pasaportunuzu sorunsuz şekilde alabilirsiniz. Bu konu da danışmanlık hizmeti sunan Karya ile siz de öğrenci pasaportu alabilir ve yurt dışı programınızı yaparak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz

Yazar
4
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada'da lise eğitimi 14 ila 18 yaş arasında bulunan (9. sınıf ile 12. sınıf arası) çocuklara ...
Kanada’da Konaklama Kanada’da kaldığınız süre boyunca birçok konaklama ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim