Yurtdışında Master / MBA

Yurtdışı Yüksek Lisans yapmak günümüzde akademik kariyerin yanı sıra iş dünyasında da oldukça önemli hale gelmiştir. Kariyer planlarınız doğrultusunda yurtdışında yüksek lisans yapmak sizlere iş dünyasında bir adım ön plana çıkaracaktır. Yurtdışında kaldığınız süre içerisinde yabancı dil seviyenizi mükemmel hale getirebilme şansınız bulunmaktadır. Günümüzde İngilizce bir ihtiyaç haline gelmiştir. Genel olarak yurtdışında yüksek lisans yapabilmek için belirli bir seviyede İngilizce bildiğinizi sınav sonuç belgeleriyle belgelemeniz beklenmektedir. Tüm dünyada İngilizce seviyesi için TOEFL ve IELTS sınavları kabul görmektedir. Eğer yabancı dil seviyenizin yeterli olduğunu düşünmüyorsanız yurtdışında yüksek lisans eğitiminize başlamadan önce Yurtdışı Dil Okullarında dil eğitimi alabilirsiniz. Gittiğiniz ülkeye bağlı olarak yurtdışı yüksek lisans eğitiminizin birbirinden farklı avantajları mevcuttur. Amerika, İngiltere ve Kanada eğitim sistemleriyle tüm dünyada kabul gören en prestijli uluslararası yüksek lisans diploması sahibi olabilirsiniz. Yurtdışında yüksek lisans eğitimini geniş açıdan ele almalısınız. Eğitiminizin yanı sıra bulunduğunuz ülkede yaşam deneyiminizi, tüm dünyadan gelen yabancı öğrencilerle birlikte farklı kültürleri tanıma fırsatınız olacaktır. Farklı ülkelerden insanlar tanımak, yeni yerler görmek sizler için oldukça yararlı olacaktır.  

Yurtdışı yüksek lisans programlarında en çok tercih edilen ülkeler Amerika, Kanada ve İngiltere’dir. Eğitim kalitesinin tüm dünyada kabul gördüğü bu ülkelerde eğitim dili İngilizcedir. Bu ülkelerin resmi dilleri de İngilizce olduğu için eğitiminiz dışında da İngilizceyi yaşayarak mükemmel seviyeye getirme imkanınız bulunmaktadır.

En çok tercih edilen yüksek lisans programları Mühendislik, MBA yeni işletme yüksek lisansı, IT yüksek lisansı programlarıdır. Ancak her alanda yüksek lisans eğitimi alabilmek mümkündür. İngiltere’de yüksek lisans programları 1 yıl sürmektedir. Bu sizlere maliyet ve zaman tasarrufu açısından oldukça avantaj sağlamaktadır. İngiltere’nin aksine Amerika ve Kanada’da yüksek lisans eğitimleri genellikle 2 yıl sürmektedir. Ancak Amerika ve Kanada’nın İngiltere’den farklı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajların başında akademik bir eğitim aldığınız için eğitiminiz süresinde yasal çalışma hakkı tanınmaktadır. Bununla birlikte Kanada’da yüksek lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra 3 yıl oturma ve çalışma hakkı elde edersiniz. Bu Kanada’da iş tecrübesi yakalamak için oldukça iyi bir avantaj sağlamaktadır. Bu süreyi uzatabilmek mümkünüdür. Amerika, İngiltere, Kanada’da yüksek lisans eğitimleri için detaylı bilgiler aşağıdaki linklerde bulunmaktadır.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim