2018 Güncel Pasaport Harç Bedelleri

Küreselleşen dünyayla birlikte ülkemizde de turistik geziler başta olmak üzere, iş seyahatleri, yurtdışı eğitimi gibi konularda yurtdışına çıkışları artış göstermektedir. Yurtdışına çıkışların olmazsa olmazlarından birisi de pasaporttur. Ancak kimi ülkelerde vize zorunluluğu vardır. Bunun haricinde Ukrayna ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi ülkelere gidebilmek için yenilenen kimlik kartlarına sahip olmak yeterlidir. Bu gibi ülkeleri istisna sayabiliriz. Pasaportlar uzun yıllar daha hayatımızda yer alacak gibi görünüyor. Pasaport alabilmek için harç bedeli ve cüzdan bedelini ödememiz gerekmektedir. Ayrıca nasıl pasaport alınır sorusuna yanıt olarak pasaport alma işlemlerini anlattığımız, Pasaport nasıl alınır? Sayfamıza göz gezdirebilirsiniz. Pasaport harç bedelleri, talep ettiğiniz pasaport süresine göre değişmektedir. İşte 2018 güncel pasaport harç bedelleri ve cüzdan bedeli:

Süre Pasaport Harç Bedeli Pasaport Cüzdan Bedeli

6 Ay 137.40 TL 108.00TL

1 Yıl 200.80 TL 108.00TL

2 Yıl 327.80 TL 108.00TL

3 Yıl 465.50 TL 108.00TL

3+Yıl- 10 Yıl 656.10 TL 108.00TL

Pasaport harç bedelleri, defter bedelleri her yıl Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. 429 Sayılı Harçlar Kanununa bağlı olarak Harçlar Kanunu Genel Tebliği sayılı tarifeyle Değerli Kağıtlar Kanunu Genel Tebliği ile Resmi Gazetede yayınlanmaktadır.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
İngiltere dil eğitimi için her yıl binlerce öğrenciye kapılarını açıyor. Ülkede ...
Güney Afrika'ya taşınan birisi Güney Afrika toplumuna entegre olmak ister. Bunun için bir dil ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim