İrlanda’da Dil Eğitimi Hangi Şehir

İyi bir iş ve kariyer için modern hayatın temel ihtiyacı olan İngilizce, dünyadaki teknoloji, sanat, ticaret gibi birçok alandaki gelişmeleri takip etmek isteyen kişiler için büyük önem arz etmekte ve bu dile en iyi şekilde hâkim olmalarını gerektirmektedir. Bir dili öğrenmenin yolu ise yalnız kurslara gidip sınav ve testleri çözmek olmayıp o dili sosyal anlamda da yaşamak ve hayatın bir parçası haline getirmektir. Bunu yapabilmenin en etkili yolu ise İngilizce öğrenmek isteyen kişinin bu dilin yerel halk tarafından bilinen bir ülkeye dil okuluna giderek eğitim almasıdır. Son dönemlerde öğrenciler tarafından ilgi gören ve birçok öğrencinin dil eğitimi almak için gittiği İrlanda, ikinci resmi dilinin İngilizce olması ve bütün halkının İngilizce bilmesi gibi özellikleriyle dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Amerika, İngiltere gibi İngilizce konuşulan ülkelere göre daha ekonomik bir ülke olan İrlanda, eğitim düzeyi ve yaşam standartları kalitesiyle de gelişmiş bir ülke olmaktadır. Ülkenin birçok şehrinde bulunan çeşitli dil okulu seçeneği de dil okulu eğitimini üst düzeye taşımaktadır. Ayrıca ülkeye giden öğrencilerin belirli şartları taşımaları halinde part time çalışma hakkına sahip olmaları da İrlanda’nın dil eğitimi için öğrenciler tarafından ideal bir ülke olmasını sağlamaktadır. Dil okulu alternatifleri olan İrlanda’da,

  • Dublin – 130 adet program
  • Dublin – Merrion Square – 13 adet program
  • Bray – 4 adet program
  • Limerick – 2 adet program
  • Cork – 1 adet program mevcut olmaktadır.

Dublin ve Merrion Square’da Dil Eğitimi

İrlanda’nın başkenti olan Dublin, ülkenin en gelişmiş şehri olmasına rağmen Londra, New York gibi şehirlere göre daha ekonomik olması öğrenciler tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Büyük ve metropol bir şehir olması, genç nüfusunun büyük bir kısmının bu şehirde toplanması, öğrencilerin sosyalleşebilecekleri ideal bir şehir olmasına neden olmaktadır. 130 dil okulu programı bulunan Dublin’e, çok fazla alternatifin olmasından dolayı dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen birçok öğrenci gelmektedir. Dublin’de bulunan dil okullarının kaliteleri ve seviyeleri benzerlik göstermektedir. Bu nedenle aralarında bir ayrım yapmak mümkün olmamaktadır. Dublin’de bulunan ve 2017 yılında Star Awards ödüllerinde Dublin’de en iyi dil okulu seçilen Atlas Language School, köklü bir dil okulu olmakta, ancak teknolojik yenilikleri takip ederek yenilikçi bir okul olmaktadır. 30 senelik eğitim tecrübesi ile CES (Centre of English Studies), iki binadan oluşmakta ve Yoğun İngilizce ve Genel İngilizce olmak üzere iki alanda da eğitim vermektedir. Delfin English School, butik bir dil okulu olma özelliği ile uygun fiyatlı bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Dublin City University (DCU), üniversite kampusu içinde yer alan dil okulu, uluslar arası alanda popüler olmakta ve birçok ülkeden öğrenciye eğitim vermektedir. Dublin Merrion Square’da yer alan Emeral Cultural Instute, bünyesinde bulunan 13 adet program ile akademik yıl ve öğretmenlere yönelik yetişkin kurslarının yanı sıra junior programıyla da tercih edilen bir dil okulu olmaktadır. 40’tan fazla dil okulu ve 130 adet program seçeneğiyle Dublin, dil eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından ilgi görmektedir.

Bray’de Dil Eğitimi

Sakin bir şehir olan Bray, kalabalık ve şehir gürültüsünden hoşlanmayan kişiler için ideal bir yer olmaktadır. Dublin’e toplu taşımayla bir saat uzaklıkta yer alması, şehrin bir tatil bölgesi olarak daha çok turist tarafından ziyaret edilmesine neden olmaktadır. Yelkencilik, kürek sporu, yüzme gibi birçok sportif aktivitenin ev sahipliğini yapan Bray, samimi ve sıcakkanlı halkıyla da şehre giden öğrencilerin İngilizce öğrenmelerini sağlamaktadır. Şehirde yer alan tek dil okulu olan ve bünyesinde 4 adet program bulunduran ATC Language School, profesyonel bir ekiple hizmet vermektedir. Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra IELTS, FCE, CAE, TOEIC ve Cambridge sınavlarına hazırlık kurslarının da bulunduğu dil okulunda, seviyeye uygun bir grupta yer alarak dil eğitimi almak mümkün olmaktadır.

Limerick’te Dil Eğitimi

Birçok etnik kültür izlerini taşıyan Limerick, öğrenciler için gerçekleştirdikleri golf, binicilik, su sporları gibi sportif faaliyetlerle de ilgi çeken bir şehir olmaktadır. Şehirde yer alan tek dil okulu olan ve 2 adet programı bulunan Griffith College Limerick Dil Okulu, İrlanda’nın ilk 3 yükseköğrenim kurumundan biri olmaktadır. Etkin İngilizce eğitimi ve öğrenciler için hazırladıkları sosyal faaliyetlerle de popüler olan okul, az nüfuslu ancak hareketli yaşantısı olan Limerick şehrinin önemli noktalarına yürüme mesafesindedir.

Cork’ta Dil Eğitimi

İrlanda’nın ikinci büyük şehri olan Cork, tarihi mekânları, renkli sokakları ve doğal güzellikleri ile çok fazla turist çeken bir şehirdir. Tam ve yarım zamanlı olarak hukuk, yönetim/işletme, gazetecilik ve bilgisayar bilimleri alanlarında lisans ve yüksek lisans programları olan Griffith College Cork, aynı zamanda 1 adet İngilizce eğitim programına sahip Cork’ta yer alan tek dil okulu olmaktadır. Dublin’den sonra İrlanda’nın en büyük ikinci şehri ve tarihi ve doğal güzellikleri ile turistlerin uğrak yeri olan şehir, öğrenciler tarafından da dil eğitim almak için tercih edilmektedir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Son yılların en çok tercih edilen eğitim kurslarından biri yurtdışında çocuklar ...
İngilizce denilince hem eğitim koşulları hem de sosyal yaşam koşulları nedeniyle ilk akla gelen ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim