İrlanda’da Dil Eğitimi Hangi Şehir

İyi bir iş ve kariyer için modern hayatın temel ihtiyacı olan İngilizce, dünyadaki teknoloji, sanat, ticaret gibi birçok alandaki gelişmeleri takip etmek isteyen kişiler için büyük önem arz etmekte ve bu dile en iyi şekilde hâkim olmalarını gerektirmektedir. Bir dili öğrenmenin yolu ise yalnız kurslara gidip sınav ve testleri çözmek olmayıp o dili sosyal anlamda da yaşamak ve hayatın bir parçası haline getirmektir. Bunu yapabilmenin en etkili yolu ise İngilizce öğrenmek isteyen kişinin bu dilin yerel halk tarafından bilinen bir ülkeye dil okuluna giderek eğitim almasıdır. Son dönemlerde öğrenciler tarafından ilgi gören ve birçok öğrencinin dil eğitimi almak için gittiği İrlanda, ikinci resmi dilinin İngilizce olması ve bütün halkının İngilizce bilmesi gibi özellikleriyle dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Amerika, İngiltere gibi İngilizce konuşulan ülkelere göre daha ekonomik bir ülke olan İrlanda, eğitim düzeyi ve yaşam standartları kalitesiyle de gelişmiş bir ülke olmaktadır. Ülkenin birçok şehrinde bulunan çeşitli dil okulu seçeneği de dil okulu eğitimini üst düzeye taşımaktadır. Ayrıca ülkeye giden öğrencilerin belirli şartları taşımaları halinde part time çalışma hakkına sahip olmaları da İrlanda’nın dil eğitimi için öğrenciler tarafından ideal bir ülke olmasını sağlamaktadır. Dil okulu alternatifleri olan İrlanda’da,

  • Dublin – 130 adet program
  • Dublin – Merrion Square – 13 adet program
  • Bray – 4 adet program
  • Limerick – 2 adet program
  • Cork – 1 adet program mevcut olmaktadır.

Dublin ve Merrion Square’da Dil Eğitimi

İrlanda’nın başkenti olan Dublin, ülkenin en gelişmiş şehri olmasına rağmen Londra, New York gibi şehirlere göre daha ekonomik olması öğrenciler tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Büyük ve metropol bir şehir olması, genç nüfusunun büyük bir kısmının bu şehirde toplanması, öğrencilerin sosyalleşebilecekleri ideal bir şehir olmasına neden olmaktadır. 130 dil okulu programı bulunan Dublin’e, çok fazla alternatifin olmasından dolayı dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen birçok öğrenci gelmektedir. Dublin’de bulunan dil okullarının kaliteleri ve seviyeleri benzerlik göstermektedir. Bu nedenle aralarında bir ayrım yapmak mümkün olmamaktadır. Dublin’de bulunan ve 2017 yılında Star Awards ödüllerinde Dublin’de en iyi dil okulu seçilenAtlas Language School,köklü bir dil okulu olmakta, ancak teknolojik yenilikleri takip ederek yenilikçi bir okul olmaktadır. 30 senelik eğitim tecrübesi ileCES (Centre of English Studies),iki binadan oluşmakta ve Yoğun İngilizce ve Genel İngilizce olmak üzere iki alanda da eğitim vermektedir.Delfin English School,butik bir dil okulu olma özelliği ile uygun fiyatlı bir eğitim hizmeti sunmaktadır.Dublin City University (DCU),üniversite kampusu içinde yer alan dil okulu, uluslar arası alanda popüler olmakta ve birçok ülkeden öğrenciye eğitim vermektedir. Dublin Merrion Square’da yer alanEmeral Cultural Instute, bünyesinde bulunan 13 adet program ile akademik yıl ve öğretmenlere yönelik yetişkin kurslarının yanı sıra junior programıyla da tercih edilen bir dil okulu olmaktadır. 40’tan fazla dil okulu ve 130 adet program seçeneğiyle Dublin, dil eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından ilgi görmektedir.

Bray’de Dil Eğitimi

Sakin bir şehir olan Bray, kalabalık ve şehir gürültüsünden hoşlanmayan kişiler için ideal bir yer olmaktadır. Dublin’e toplu taşımayla bir saat uzaklıkta yer alması, şehrin bir tatil bölgesi olarak daha çok turist tarafından ziyaret edilmesine neden olmaktadır. Yelkencilik, kürek sporu, yüzme gibi birçok sportif aktivitenin ev sahipliğini yapan Bray, samimi ve sıcakkanlı halkıyla da şehre giden öğrencilerin İngilizce öğrenmelerini sağlamaktadır. Şehirde yer alan tek dil okulu olan ve bünyesinde 4 adet program bulunduranATC Language School,profesyonel bir ekiple hizmet vermektedir. Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra IELTS, FCE, CAE, TOEIC ve Cambridge sınavlarına hazırlık kurslarının da bulunduğu dil okulunda, seviyeye uygun bir grupta yer alarak dil eğitimi almak mümkün olmaktadır.

Limerick’te Dil Eğitimi

Birçok etnik kültür izlerini taşıyan Limerick, öğrenciler için gerçekleştirdikleri golf, binicilik, su sporları gibi sportif faaliyetlerle de ilgi çeken bir şehir olmaktadır. Şehirde yer alan tek dil okulu olan ve 2 adet programı bulunanGriffith College Limerick Dil Okulu,İrlanda’nın ilk 3 yükseköğrenim kurumundan biri olmaktadır. Etkin İngilizce eğitimi ve öğrenciler için hazırladıkları sosyal faaliyetlerle de popüler olan okul, az nüfuslu ancak hareketli yaşantısı olan Limerick şehrinin önemli noktalarına yürüme mesafesindedir.

Cork’ta Dil Eğitimi

İrlanda’nın ikinci büyük şehri olan Cork, tarihi mekânları, renkli sokakları ve doğal güzellikleri ile çok fazla turist çeken bir şehirdir. Tam ve yarım zamanlı olarak hukuk, yönetim/işletme, gazetecilik ve bilgisayar bilimleri alanlarında lisans ve yüksek lisans programları olanGriffith College Cork,aynı zamanda 1 adet İngilizce eğitim programına sahip Cork’ta yer alan tek dil okulu olmaktadır. Dublin’den sonra İrlanda’nın en büyük ikinci şehri ve tarihi ve doğal güzellikleri ile turistlerin uğrak yeri olan şehir, öğrenciler tarafından da dil eğitim almak için tercih edilmektedir.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında Okurken Çalışma Fırsatları Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ...
Amerika’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin çok talep gösterdiği bir ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim