TESOL Nedir?

08-10-2018

TESOL açılımıyla Teaching English To Speakers Of Other Languages ,

Ana dili İngilizce olmayan ancak İngilizce öğretebilecek durumda olan kişilerin , İngilizce öğretme yetkinliğini belgeleyebilmesi sağlayan kurstur. Bu kursun sonunda alınacak Tesol Sertifikası dünyanın her yerinde geçerlidir. Bu sertifika sayesinde dünyanın her noktasında İngilizce öğretmenliği yapabilirsiniz. TESOL Sertifikası, ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınırlığı vardır. Milli Eğitim Bakanlığı, bu sertifikaya sahip olan kişileri ‘usta öğretici’ olarak dil okullarına, özel kolejlere atamalarını yapmaktadır. Ayrıca bu sertifikaya sahip olan kişiler özel okullarda, dershanelerde, yabancı dil kurslarında, özel kreşlerde de çalışabilmektedirler. Ayrıca özel üniversitelerde İngilizce öğretmeni olarak çalışmak isterseniz Tesol Sertifikası sizlere avantaj sağlayacaktır.

Tesol Sertifika programına katılabilmeniz için en az 2 yıllık ön lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sizin de tahmin edebileceğiniz üzere bu programa katılabilmek için ileri düzeyde İngilizce bilmeniz gerekmekte. Bu programa katılabilmek için lisans eğitimizi İngiliz Dili Edebiyatı ya da Amerikan Dili ve Edebiyatı tamamlamak zorunda değilsiniz. TESOL Sertifikasıyla ana dili İngilizce olan ülkelerde dil okullarında çalışabilirken, ana dili İngilizce olmayan ülkelerde İngilizce öğretmeni olarak çalışabilirsiniz.

TESOL Sertifika programına online olarak devam etmektedir. Program toplam 10 modülden oluşmaktadır. Program genel olarak birkaç ay sürmektedir. Programa katılırken herhangi bir dil bilgisi sınavı yapılmamaktadır. Eğer gramer eksiğiniz varsa program içerisinde bunları tamamlamanızı sağlayacak modüller bulunmaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
2019 Yılı Pasaport Harçları Pasaport harçları her yıl değişen oranlarda fiyatlarla ...
Schengen Vize Harçları Schengen Vizesine başvuranların mutlaka ödemesi gereken vize ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim