Yurtdışı Dil Eğitimi Yaş Sınırı

Yabancı dilini geliştirmek isteyen veya farklı bir dil öğrenmek isteyen kişiler genellikle yurt dışında dil eğitimi almak ister. Her kesime uygun ülke ve okullarda yer alan programlar sayesinde, herkes bu dil eğitimlerinden faydalanabilir. Yurtdışı dil eğitiminde belli bir yaş sınırı bulunmazken, yaş sınırı programlara bölünerek, her program içerisinde belli bir başlangıç ve bitiş yaş sınırı belirlenmiştir. Örneğin ortaokul yaş grubundaki programa dâhil olmak isteyen kişiler 16 yaş üzerinde olmalıdır. Lise, üniversite ve yetişkinler için de belli bir başlangıç yaş sınırı bulunmaktadır. Düzenlenen bu programlardan yaşınıza ve size en uygun olan programı seçerek, eğitim kapsamında işinizi kolaylaştırmaktadır. Yaş grubuna özel verilen eğitim sayesinde seviyenize uygun dil eğitimi alabilirsiniz.

30 Yaş Üzeri Kişiler İçin Dil Eğitimi

Okul çağlarını kendi ülkesinde tamamlayan kişiler 30’lu yaşlara geldiğinde, üniversiteyi bitirmiş ve çoktan kariyer yapma zamanı gelmiş demektir. Özellikle kariyer yapmak isteyen kişilerde aranan yeterliliklerden biri olan yabancı dil öğrenmek isteyenler, kendi yaş grubuna özel hazırlanan program sayesinde dil eğitimi almaktadır. 30 yaş ve üzeri kişiler için okuma, yazma, anlama ve dinleme becerilerinin artması için hazırlanan program, etkinliklerle pekiştirilmektedir. Farklı ülkelerden gelen kişiler ile de konuşma ve sosyalleşme ile de dil eğitimi tamamlanmaktadır. Bu yaş grubunun ders programında; iş İngilizcesi, genel İngilizce ve birebir İngilizce dersleri uygulanmaktadır.

Yurt Dışı Dil Okulları ve İş İmkânı

Yurt dışındaki dil okullarında veya dil kurslarında çok fazla öğrenci bulunmaktadır. Ülkenin her yerinde açılan dil okulları sayesinde, 2. Ve 3. Dilin öğrenilmesini sağlamada etkilidir. Dil okullarının yaptığı kampanyalar, avantajlı fırsatlar ve öğrenci alımı için yaptıkları kolaylıklar sayesinde, birçok öğrenci her yıl eğitim programlarına katılmak için çalışmaktadır. Dil okullarına katılmak için öncelikle yaşınıza uygun programı tercih etmeniz gerekir. Seçeceğiniz program yaşınız ile de alakalı bir durumdur. 16 yaşından küçükler programa dâhil olamamaktadır. Dil okullarında eğitim alırken diğer yandan çalışarak bütçeye katkı sağlamak istiyorsanız, iş imkânı sunan ülkeleri tercih etmeniz gerekir. Bu kadar detaylı bilgi alışverişi gerektiren konularda Karya danışmanlıkla iletişime geçerek doğru ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurt Dışında Ne kadar Süre Dil Eğitimi Almalıyım?

Dil eğitimi almadan önce, seviyenizi belirlemek adına testten geçtikten sonra, sonuca göre ne kadar sürede ne kadar eğitimle dilinizi geliştirebileceğinizi kesinleştirebilirsiniz. Danışmanlık hizmeti veren yerlerde seviyenizi belirleyerek, uzman kişilerden yönlendirme alabilirsiniz. Fakat tamamlamanız gereken belli kurlar bulunmaktadır. Bu kurları başarı ile tamamlayarak, isteğinize göre dil eğitimi alabilirsiniz. Dil eğitimi alınacak okul ve programları da yabancı dilinizin gelişmesi bakımından önemlidir. Karya danışmanlık; sizin için en doğru yönlendirmeyi yapabilecek olan ve en çok tercih edilen bir danışmanlık firmasıdır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İtalya’da Dil Okulu İtalya, Avrupa’da harika bir Akdeniz ülkesidir. Bir çok ...
Yurtdışında okumak her öğrencinin hayalidir. Farklı ülkeler görmek yeni insanlarla ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim