Yurtdışı Dil Eğitimi Yaş Sınırı

Yabancı dilini geliştirmek isteyen veya farklı bir dil öğrenmek isteyen kişiler genellikle yurt dışında dil eğitimi almak ister. Her kesime uygun ülke ve okullarda yer alan programlar sayesinde, herkes bu dil eğitimlerinden faydalanabilir. Yurtdışı dil eğitiminde belli bir yaş sınırı bulunmazken, yaş sınırı programlara bölünerek, her program içerisinde belli bir başlangıç ve bitiş yaş sınırı belirlenmiştir. Örneğin ortaokul yaş grubundaki programa dâhil olmak isteyen kişiler 16 yaş üzerinde olmalıdır. Lise, üniversite ve yetişkinler için de belli bir başlangıç yaş sınırı bulunmaktadır. Düzenlenen bu programlardan yaşınıza ve size en uygun olan programı seçerek, eğitim kapsamında işinizi kolaylaştırmaktadır. Yaş grubuna özel verilen eğitim sayesinde seviyenize uygun dil eğitimi alabilirsiniz.

30 Yaş Üzeri Kişiler İçin Dil Eğitimi

Okul çağlarını kendi ülkesinde tamamlayan kişiler 30’lu yaşlara geldiğinde, üniversiteyi bitirmiş ve çoktan kariyer yapma zamanı gelmiş demektir. Özellikle kariyer yapmak isteyen kişilerde aranan yeterliliklerden biri olan yabancı dil öğrenmek isteyenler, kendi yaş grubuna özel hazırlanan program sayesinde dil eğitimi almaktadır. 30 yaş ve üzeri kişiler için okuma, yazma, anlama ve dinleme becerilerinin artması için hazırlanan program, etkinliklerle pekiştirilmektedir. Farklı ülkelerden gelen kişiler ile de konuşma ve sosyalleşme ile de dil eğitimi tamamlanmaktadır. Bu yaş grubunun ders programında; iş İngilizcesi, genel İngilizce ve birebir İngilizce dersleri uygulanmaktadır.

Yurt Dışı Dil Okulları ve İş İmkânı

Yurt dışındaki dil okullarında veya dil kurslarında çok fazla öğrenci bulunmaktadır. Ülkenin her yerinde açılan dil okulları sayesinde, 2. Ve 3. Dilin öğrenilmesini sağlamada etkilidir. Dil okullarının yaptığı kampanyalar, avantajlı fırsatlar ve öğrenci alımı için yaptıkları kolaylıklar sayesinde, birçok öğrenci her yıl eğitim programlarına katılmak için çalışmaktadır. Dil okullarına katılmak için öncelikle yaşınıza uygun programı tercih etmeniz gerekir. Seçeceğiniz program yaşınız ile de alakalı bir durumdur. 16 yaşından küçükler programa dâhil olamamaktadır. Dil okullarında eğitim alırken diğer yandan çalışarak bütçeye katkı sağlamak istiyorsanız, iş imkânı sunan ülkeleri tercih etmeniz gerekir. Bu kadar detaylı bilgi alışverişi gerektiren konularda Karya danışmanlıkla iletişime geçerek doğru ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurt Dışında Ne kadar Süre Dil Eğitimi Almalıyım?

Dil eğitimi almadan önce, seviyenizi belirlemek adına testten geçtikten sonra, sonuca göre ne kadar sürede ne kadar eğitimle dilinizi geliştirebileceğinizi kesinleştirebilirsiniz. Danışmanlık hizmeti veren yerlerde seviyenizi belirleyerek, uzman kişilerden yönlendirme alabilirsiniz. Fakat tamamlamanız gereken belli kurlar bulunmaktadır. Bu kurları başarı ile tamamlayarak, isteğinize göre dil eğitimi alabilirsiniz. Dil eğitimi alınacak okul ve programları da yabancı dilinizin gelişmesi bakımından önemlidir. Karya danışmanlık; sizin için en doğru yönlendirmeyi yapabilecek olan ve en çok tercih edilen bir danışmanlık firmasıdır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında eğitim almak isteyenler için ülkemizde belirli dönemlerde düzenlenen ...
Yurtdışında, üniversite eğitimi için mutlaka liseden mezun olmanız gerekir. Yurtdışında ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim