Kanada Staj Programları

Akademik eğitim ve dil eğitimi ile olduğu kadar sunduğu ücretli ve ücretsiz staj programları ile de öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülkelerden olan Kanada, eğitim sonrası yapılabilecek staj programları sayesinde öğrenciye oldukça geniş bir çevre sağlamaktadır. Özellikle sonrasındaki dönemde Kanada’da kariyer planı bulunan öğrenciler için oldukça önemli olan staj programları, minimum 2 ile 6 ay arasında sürebilmektedir.

Devlet kolejleri ve özel kolejlerde alınan eğitimle harmanlanan staj programları, sürelerine göre de öğrenciye belli katkılar sağlamakta ve özellikle CV’leri içinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Ücretsiz Staj

Özellikle devlet kolejleri bünyesinde alınan eğitimlerde program dahilinde sunulan ücretsiz staj programları, öğrencinin programını bitirebilmesi için bir gereklilik olmasının yanı sıra öğrenciye sonrasında elde edeceği çalışma hakkı için de bir zemin hazırlamaktadır. Aynı zamanda ücretsiz staj programları, öğrencinin dahil olduğu eğitim programını bitirebilmesi için de oldukça önemlidir. Bu staj programının ardından öğrenci bir proje ödevi teslim ederek programını tamamlar.

Ücretli Staj

Co-Op programı olarak da bilinen ücretli staj programları, öğrencinin Kanada kolejlerinde aldığı eğitimin son döneminde elde ettikleri 6 aylık bir çalışma programıdır. Full-time olarak stajını yapan ve para kazanan öğrenciler bu program sayesinde de çalışma hayatları için oldukça iyi ve geniş bir çevre edinirken aynı zamanda CV’leri için de büyük şirketlerden iyi referanslar alabilme hakkına sahip olurlar.
Özel kolejlerin eğitimleri sonrası onaylanan resmi bir çalışma izni olmaması dolayısıyla özellikle ücretli staj programları için öğrencilere iş garantisi vermekte ve öğrenciyi işe yerleştirmektedirler. Öğrenci yerleştiği staj yerinde eğer başarılı olursa şirket kendisine sponsor olarak bir çalışma izni onaylatması oldukça olasıdır.

Kanada staj programları ile ilgili detaylı bilgi için iletişim bilgilerimizden danışmanlarımızla görüşebilir veya sitemizdeki bilgi istek formunu doldurabilirsiniz.

ILAC College CO-OP

ILAC International College Toronto ve Vancouver şehirlerinde bulunan şubeleri ile çeşitli alanlarda co-op adı ...

Detaylar
Greystone College

Greystone College, 2002 yılında kurulan özel bir meslek okulu olup, teşvik edici, kültürlerarası bir ortamda ...

Detaylar
Holmes Institute Hospitality Co-op

Holmes Enstitüsü 1963 yılında kuruldu ve hem yurt içi hem de yurtdışındaki öğrencilere verilen ...

Detaylar
Twin Group Staj

TWIN English Centres dil okulu 20 yılı aşkın bir süredir uluslararası öğrencilere eğitim imkânı sunmaktadır. ...

Detaylar

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim