Yurtdışında eğitim almak için nedenler

Yurtdışı eğitim almak istiyorsanız bu konuda yoğun olarak araştırma yapıyor olabilirsiniz. Aslında yurtdışında eğitim çok yüksek maliyette olmamakla birlikte yerel paramızın değersizliği nedeniyle oluşan yüksek kur farkı tüm ülkelerdeki eğitim seçeneklerini bir miktar pahalı hale getirmektedir.

Örneğin İngiltere’de dil eğitimialmak isteyen bir öğrenci yüksek maliyetler nedeniyle Malta dil okullarına yönelebilmektedir. Bu araştırmalar sırasında Kanada dil okulu fiyatlarını gören bir öğrenci daha ucuz alternatifler ararken yurtdışı eğitimin ödeyeceği ücretin yurtdışı eğitime deyip değmeyeceği konusunda aklında sorular oluşabilmektedir.

İşte neden yurtdışında eğitim almanız gerektiğini anlatan cevaplar:

1.Bir dili en kolay ve en iyi şekilde öğrenmenin en iyi yolu, o dili yaşayarak ve kullananlar ile temasa geçerek öğrenmektir. Eğer yabancı diller çok kolay bir şekilde yerel kurslarda öğrenilebilseydi yurtdışındaki herkesin ansiklopedik bir dil konuşması gerekirdi. Fakat dil bilgisi ile öğrenilen yabancı dil ile ana dili o dil olan kişiler arasında kullanılan dil arasında muazzam bir fark vardır. Örneğin dil bilgisi ile öğrenilen Türkçe ile sokakta konuşulan dil arasında farklar vardır. Dil yaşan bir varlık gibi her an yenilenir, farklılaşır. O nedenle dili kullananlar arasında yaşayarak öğrenmenin yerini tutabilecek bir alternatif yoktur.

2. Yeni bir tecrübe olarak, yabancı bir ülkede turistik geziler dışında eğitim için kalmak size, yeni bir kültürü ve insanları tanıma fırsatı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra ülkemizdeki iş görüşmelerinin tamamında, kariyer vadeden tüm şirketler İngilizcenizi kanıtlamanızı isteyecektir. Yurtdışında eğitim veren bir dil okulundan alınmış bir sertifika, diploma sizi rakipleriniz içinde bir adım öne geçirecektir.

3. Yurtdışına eğitim için gittiğiniz zaman o ülkede sadece eğitim için bulunmayacağınız için yeni sosyal ortamlar, yeni bir kültür, yeni bir ülke, onlarca şehir görme seçeneğini de satın almış olacaksınız. Sadece gezmek için yüklü miktarda para harcanmanız gereken bir ülkede dil eğitimi için bulunduğunuzda ya da lisans, yüksek lisans yapmak için bulunduğunda ülkenin tamamını eğitim süreniz dışında görebilme şansını yakalarsınız.

4. Yurtdışında eğitim alarak yeni iş fırsatları yakalayabilir, yeni bir vizyon elde edebilir, ön yargılarınızı yok etmek için size yardımcı olabilir. İş ya da okul rutininizin dışında çıkarak size bir Dünya vatandaşı olmanın ilk kapısını aralayabilir. Turistik geziler dışında belli bir sürenin üstünde farklı bir ülkede bulunmak size yeni arkadaşlıklar kazandıracağı gibi yeni ticari ve ekonomik fırsatlar da sunabilir.

5. Sosyoekonomik olarak daha iyi bir ülkede eğitim almak size hem daha değerli hissettirebilir, hem yeni bir bakış açısıyla hayatınıza devam edebilirsiniz. Eğitim aldığınız ülkenin ekonomik ve sosyal fırsatlarından faydalanarak yeni bir hayata yelken açabilirsiniz.

Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Güncel Pasaport defter bedelleri, her yıl enflasyon bedelinden bağlı olarak belirlenir, pasaport ...
Lisans düzeyinde üniversite eğitimi alabilmeniz için Karya Yurt Dışı Eğitim firması kapsamında ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim