Yurtdışında Eğitim Fiyatları

Yurtdışı Eğitim Fiyatları

Yurtdışı eğitimi son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Yurtdışı eğitimi olukça geniş bir yelpazede çeşitli eğitimler bulabilmek mümkündür. Dil okulları, lisans ve ya yüksek lisans eğitimleri, sertifika programları alınabilecek eğitimler arasında. Her bir eğitimin farklı avantajları mevcuttur. Her eğitim programı farklı sürelere ve elbette farklı fiyatlara sahiptir. Yurtdışı eğitimi fiyatları ülke tercihlerinize, şehir tercihlerinize, eğitim tercihlerinize göre değişiklik göstermektedir. Her bütçeye göre yurtdışı eğitim programları bulabilmek mümkündür.

Yurtdışı eğitim maliyet bakımından genel bilgiler verecek olursak yurtdışı eğitim programlarını maliyeti bakımından sınıflandırabiliriz. Bu sayede gelen bilgilere hakim olmuş oluruz. Öncelikle maliyetli ülkelerden daha az maliyetli ülkelere doğru bir sıralama yaparsak:

Amerika

Türkiye’den uzak olması ve eğitim ücretleri nedeniyle en maliyetli ülke Amerika diyebiliriz. Ancak uçak biletlerinin erken alınmasıyla, üniversite ve master eğitimleri gibi akademik bir eğitim aldığınızda çalışma fırsatınız vardır. Bu da maliyetlerinizi düşürecektir. Amerika’da dil okulu için çok fazla seçeneğiniz mevcuttur. Dil eğitimi için, dil okullarına giden öğrencilerin çalışma izni yoktur. Bununla birlikte dil eğitimi için Amerika’yı tercih ettiğinizde dil okullarından çok fazla seçenek sunulmaktadır. Amerika Dil Okulları sayfandan detaylara ulabilirsiniz.

İngiltere

İngiltere, kullandığı pound para birimi ile eğitim maliyetleri biraz yüksek gözükse de, dünya çapında ki prestijli eğitim kurumlarıyla, verdiği kaliteli eğitimle aslında oldukça değer bir maliyet sunmaktadır. Erken alınacak uçak biletleriyle maliyeti düşürebilmek mümkündür. İngiltere Dil Okulları sayfandan detaylara ulabilirsiniz.

Kanada

Kanada’da eğitim ücretleri makul denebilecek seviyededir. Bunun yanı sıra çalışma fırsatını düşündüğümüzde fiyatlar oldukça makul hale gelmektedir. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerinizde çalışma izni tanımaktadır. Kanada’da en az 2 yıl eğitim süreci içerisinde olursanız, Kanada sizlere 3 yıl oturum ve çalışma izinleri vermektedir. Bu Kanada’da vatandaşlığı için ilk adım noktasıdır. Kanada Dil Okulları sayfandan detaylara ulabilirsiniz.

Avustralya

Avustralya coğrafi olarak bizden oldukça uzak bir konumda olduğu için uçak bilet fiyatları maliyetleri biraz yükseltebilir. Ancak Avustralya’da çalışma fırsatınız vardır. Bu sizlere oldukça büyük avantaj sağlamaktadır. Avustralya Dil Okulları sayfandan detaylara ulabilirsiniz.

İrlanda

Yurtdışı eğitim maliyetleri en uygun ülkelerden birisi İrlanda’dır. 25 hafta ve üzeri bir eğitim aldığınız zaman İrlanda’da çalışma izniniz olacaktır. İrlanda’nın başkenti Dublin hareketli sosyal yaşamı ve merkezi konu, iş fırsatlarıyla yurtdışı eğitim için oldukça iyi bir seçenek oluşturmaktadır. İrlanda Dil Okulları sayfandan detaylara ulabilirsiniz.

Malta


Yurtdışı eğitim için en makul seçeneklerden birisi Malta’dır. Malta Akdeniz’de 3 takım adasından oluşan turizm ve dil okullarıyla geçimini sağlayan harika bir ülkedir. Malta’da çalışma fırsatı bulabilmeniz mümkün.Malta Dil Okulları sayfandan detaylara ulabilirsiniz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Daha modern ve kaliteli eğitim alırken aynı zamanda çocuklarının yabancı dil öğrenmelerini ...
İngiltere dil okulları, her yıl dünyanın birçok farklı yerinden insanlar tarafından ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim